Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Maaşları

Özel sektör ile devlet arasında maaş konusunda ciddi adaletsizliğin oluştuğu bir diğer meslekte balıkçılık teknolojisi mühendisinde ortaya çıkmaktadır. Özellikle bu mesleği yapan yeni mezun kişilerin maaş bir kenara dursun iş bulma konusunda da çok ciddi sıkıntılar yaşadıkları bilinmektedir. Hal böyle olunca meslek ve getirdikleri konusunda da ciddi sıkıntılar ortaya çıkar.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Maaşları 2018

Peki ama balıkçılık teknolojisi mühendisleri ne işlerde çalışır ve ne kadar maaş alır? Bu meslek aldığı maaşa göre çok ciddi anlamda iş sorunu yaşamaktadır. Çalışma alanları her ne kadar su ürünleri mühendisleri ile aynı olsa da yaptıkları iş konusunda ve bilgi konusunda daha çok avlama araçları ve denizcilik alanına yönlenme durumları da söz konusudur.

Yeni mezun bir mühendis asgari ücretten başlayarak 2.000 – 2.500 TL arasında bir maaş alabilmektedir. Hal böyle olunca bu rakam aralığının da ötesine çıkmak mümkün olabilir. Bu durumda da kişinin kendini geliştirmesi ve yaptığı işi severek yapması gibi bir takım adımlar atılarak maaşlarının artması mümkün olacaktır. Aynı zamanda devlette çalışan balıkçılık teknolojisi mühendislerinin de 4.000 TL civarında bir maaş aldığını söylersek yanlış olmayacaktır.

Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Ne Kadar Alır

Biraz önce altını çizdiğimiz rakamlar Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi için çok da hayal olmayan rakamlardır. Bu rakamların kazanılması zaman içerisinde daha da artan bir grafik ile mümkün olmaktadır. Kişinin biraz önce de bahsettiğimiz gibi kendini geliştirmesi ve özellikle balık üretimi ve hastalıkları konusunda ön plana çıkması ile kazanılan rakamların çok da yüklü miktarlara gelmesi de söz konusu olmaktadır. Bu durum tamamen kişinin kendinde biten bir durum olarak ön plana çıkar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir