Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Boyacı Maaşları 2018

Bazı meslekler var ki ara ara çok ciddi haber sitelerinde yada televizyonda görmek mümkün olmaktadır. Yakın bir tarihte televizyon izlerken karşılaştığım “boyacılar çok kazanıyor” başlıklı haberler beni benden almıştı. O ara araştırma fırsatı bulduğum zaman maaş konusuna detaylı olarak değinme fırsatı bulmuştum.

İnşaat Boyacı Maaşları

Şöyle ki boyacılık için bir maaş aralığı vermek sabit bir iş ile mümkün olmaktadır. Genellikle büyük inşaat şirketlerinde çalışan boya ustaları çalışma şartların göre 2.500 TL’den başlayarak maaş almaktadır. Onun dışında inşaatda boya ustalarının günlük maaş aldığını söylemek mümkün olmaktadır.

Boyacılık için net bir maaş vermek pek mümkün olmamaktadır. Çoğunlukla iş yoğunluğu az olduğu dönemlerde asgari ücretten bile az bir rakam ortaya çıkabilir. Beden gücü ile yapılan bir iş olduğu için anahtar teslim işlerde alınan paralar yüksek olabilir. Bu konuda sabit bir yerde maaşlı çalışmak yada kendi işinizin patronu olmak isteyebilirsiniz. Bu noktada tercih size kalmıştır.

Yine de maaş başlığı altında net bir maaş fikri veremediğimizin farkındayız. O sebepten bulunduğunuz il bazında, firma bazında ve iş deneyimi bazında araştırma yapabilirsiniz. Yine de şunu söylemekte fayda var ki tüm ustalık gerektiren işlerde olduğu gibi yapılan işin kalitesine göre alınan maaşın arttığını da (yada günlük kazancın) söylemekte fayda bulunmaktadır.

O sebepten önce işin iyi yapılması kazancın otomatik olarak iyileşmesini sağlayacaktır, diyebiliriz. Yorumlarınız bizim için son derece önemlidir. O sebepten bizi yorumsuz bırakmazsanız çok memnun oluruz herkese mutlu günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir