Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Devlette Eczacı Maaşları 2018

Çoğunlukla özel sektör mesleklerinden bahsetmeye çalışsak da sizden gelen yorumlara göre devlette çalışan bazı mesleklerinde maaşlarına eğilmeye karar verdik. Tabi eczacılık gibi meslek dallarında bilindiği üzere hem özel sektör hem de devlet olduğu için çok boyutlu olarak değinmenin daha mantıklı olacağını söyleyebiliriz.

Eczacı Maaşları Ne Kadar

Genel olarak 2017 rakamlarına göre eczacı maaşlarının asgari olarak 3.000 TL olarak belirlendiğini ve bu rakamın çalışılan şehir, konum ve aile durumuna göre yükseldiğini de belirtmekte fayda var. Devlette çalışan eczacı maaşının da asgari olarak 3.900 TL olduğunu belirtelim. Tabi ki 2018 yılı için güncel rakam yayınlandığı zaman internet adresimizde bu rakamları elimizden geldiğince güncelleyeceğimizi de belirtmek istiyoruz.

Hastane Eczacılığı Maaş

Hastane eczacılığı olarak tabir edilen devlet hastanelerinde çalışan ve çeşitli kurumlarda görev alan eczacılarında aldığı maaşlar için aynı rakamları söylersek yanlış olmayacaktır. Yani işe yeni başlamış bekar bir eczacının maaşının 3.900 TL olduğunu söyleyebiliriz. Bu rakam biraz önce de bahsettiğimiz gibi bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilecektir.

İnternet üzerinde eczacı maaşları üzerinde çok farklı bilgilerirn yer aldığını gördüğüm için bu yazıyı yazmaya karar verdim. Tabi ki devlette çalışan ile özel sektörde kendi işinin başında olan eczacılar arasında maaş farkı oluşması da mümkün olmaktadır. Aynı durum sadece eczacılar için değil mühendisler ve sağlık sektöründe çalışanlar başta olmak üzere herkes için geçerli olmaktadır.

Başka bir mesleğin maaş bilgilerini öğrenmek istiyorsanız lütfen yorum bölümünden yazmaktan çekinmeyin. Kısa bir süre içerisinde elimizden geldiğince maaş bilgilerini vereceğimizden emin olabilirsiniz. İnternet adresimizde yer alan tüm maaş bilgilerini siz değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumlara göre yazmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir