Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Diş Hekimi Maaşları 2018

Bazı meslek gruplarının maaşlarından bahsederken çok geniş bir yelpazeye değinmek gerekiyor. Bilindiği üzere diş hekimleri de maaş konusunda hem kamu hem özel sektörde çalışabildikleri için kendi maaş seçenekleri çoğunlukla kendileri belirlemektedir. Geleceğin en önemli meslekleri arasında gösterilen diş hekimliği ülkemizde de son derece popülerdir. Bunu üniversite taban puanlarından çok net bir şekilde görmek mümkündür.

Devlette Diş Hekimi Maaşları

Özellikle devlette çalışan diş hekimlerinin aldıkları maaşlara değinmek gerektiğini düşünüyorum. Aslına bakarsanız kamuda çalışan diş hekimleri 4.000 TL ile başlayan ve döner sermeyaye göre oldukça yüksek rakamlara 7.000 – 8.000 TL rakamlara ulaşan maaşlar alabilmektedir.

Özelde Diş Hekimi Maaşları

Devlette sabit rakamlarla çalışan diş hekimleri bulundukları şehirdeki potansiyele iş yoğunluğuna ve yapılan işin kalitesine göre çoğunlukla üst limitsiz paralar kazanabilirler. Eğer maaşlı çalışıyorlarsa da çoğunlukla ortaklık yada prim üzerinden çalışacakları için bir fiyat aralığı vermenin çok zor olduğunu söylemek mümkündür. Tabi ki işin yoğunluğu ve yapılan işin kalitesi bu anlamda büyük bir önem taşımaktadır.

Bunun için iyi bir şehirde diş hekimliği yapılması maaşların artması anlamına gelecektir. Söz konusu olan kişiler para kazanmak için kendi muayenehanelerini açabilecekleri gibi kendi işlerinin de patronu olabilmektedir. Yapılan işin ismine ve uzmanlığa göre kazanılan paraların artacağını da bilmek gerekmektedir.

Diş Hekimi Atamaları Nasıl

Son dönemlerde devlette çalışmak isteyen diş hekimi atamalarının son derece kolay bir şekilde gerçekleştiği bilinmektedir. Özellikle açılan yeni hastaneler ve artan diş hekimi ihtiyacından dolayı pek çok farklı kişinin istediği yere diş hekimi olarak atanabilmesi mümkün olmaktadır. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi geleceğin ölmeyecek meslekleri arasında gösterilen diş hekimlerinin üniversiteden mezun olduktan sonra kolaylıkla atanabilmelerine olanak tanınmaktadır.

  1. Sefa dedi ki:

    devlete atanma konusunda bi düzeltme yapmak istiyorum.
    sanıldığı kadar kolay değildir. örnek vermek gerekirse 2017 in son atamasında açılan 312 kişilik kontejyana
    4600 kişi başvurmuştur. sebebi özel sektörün şartlarının ağırlığı. Cmt çalışılması, maaşların azlığı, geç mesai bitimleri vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir