Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Düğün Fotoğrafçısı Maaşları 2018

Son zamanlarda en çok aranılan meslekler arasında fotoğrafçı maaşları ilk sırada yer alıyor. Çoğunlukla üniversite eğitimi, özel kurslar yada kendi imkanları ile fotoğrafçılık sanatı öğrenen kişilerin yaptığı profesyonel çekimler her il ve hatta her ilçe için farklı bir fiyat aralığı çıkarmaktadır.

 

Fotoğrafçı Maaşları 2018

Her il için fotoğrafçı maaşları farklıdır. Özel sektöre bağlı olduğu için çalışma imkanları, işin kalitesi ve müşteri yoğunluğuna bağlı olarak fotoğrafçı kazançları değişecektir. Ama fotoğrafçı maaşları da özel sektörde olduğu gibi diğer sektörlere bağlı olarak değişiklik gösteren bir iş koludur. Yani uzun lafın kısası ne kadar yoğun ve kaliteli çalışma imkanına sahip olursanız kazancınızın da o kadar artacağını söylemek mümkün olmaktadır.

Bir diğer konu başlığı ise fotoğrafçı yanında işe giren çalışanların ne kadar maaş aldığıdır. Fotoğrafçı yanında çalışan çoğu zaman ışıkçı ve asistan olarak çalışan kişiler asgari ücret ile başlar ve başarılarına göre fiyatları artarak devam eder.

Farklı il merkezlerinde farklı gelirler ön plana çıkıyor olmasına rağmen kazançlara göre bu durumun farklılık gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır. Birkaç farklı fotoğrafçı ile konuştuğumuz zaman fotoğrafçı asistanı maaşları hakkında detaylı bilgi sahibi olduğumuzu söyleyebiliriz.

Çoğunlukla fotoğrafçı asistanı maaşlarının 2.000 – 3.000 TL arasında olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Tabi ki ilk işe girme durumunda bu rakamın daha düşük olduğunu da söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir