Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Eczane Teknisyeni Maaşları 2018

Hatırlarsanız kısa bir süre önce eczacı kalfası maaşlarına değinmiştik. Bir dönem adını daha sık duymaya başladığımız bu meslek grubu yavaş yavaş kendini eczane teknisyenleri ile birleştirdi. Bu da bir anlamda eczane de çalışan her bireyin sahip olduğu belgelerle iş yapılacağı şeklinde yorumlanan bir konu oldu.

Eczane Teknisyeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor

Eczaneler, ilaç firmaları ve ilaç depolarında çalışan eczane teknisyenleri iki yıllık bir önlisans bölümünden (Eczane Hizmetleri bölümünden) mezun olmaları gerekmektedir. Ülkemizde pek çok üniversitede birinci öğretim ve ikinci öğretim şeklinde bulunan bu bölümden mezun olduktan sonra pek çok farklı eczanede iş bulabilirsiniz.

Bir önce ki yazımızda belirttiğimiz eczane kalfasından farklı olarak eczacı kontrolünde ilaçların kayıtlarının tutulmasından, sağlık ve ilaç kayıtlarının tutulmasını sağlarlar. Eczane teknisyenleri için bu bölümlere göz atmakta fayda olduğunun altını çizelim.

Aynı zamanda birkaç farklı eczane teknisyeni ile yaptığım görüşmeler sonucunda 7-8 sene önce bir senelik bir kurs ile eczane teknisyeni belgesinin verildiğini ancak günümüzde bu belgelendirme sisteminin ön lisans bölümüne geçtiğini öğrendik.

Eczane Teknisyeni Maaşı 2018

Eczane teknisyeni maaşı çoğunlukla çalışılan ile ve çalışma süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yeni başlayan eczane teknisyenleri 1700 – 1900 TL arasında işe başlarken deneyime bağlı olarak bu rakamı 2500 TL civarında görmekte mümkün olmaktadır. Tabi ki bu duruma nöbet ve yemek ücreti gibi ücretler dahil değildir.

Zaman içerisinde nöbet sayısına göre ekstra ücret alınabilir. Aynı şekilde eczaneniz size yemek ve yol ücretini de ayrıca ödeyecektir. Bunu işe başlamadan önce konuşmanın faydası olduğunu belirtelim.

İnternet adresimizde görmek istediğiniz bir konu başlığı olursa yorumlara yazmanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde merak ettiğiniz konu başlığını sizin için araştırarak yazacağımıza emin olabilirsiniz. Aynı zamanda konu başlıkları hakkında bir fikriniz varsa lütfen yorum yazmaktan çekinmeyin. Yaptığınız yorumlar kısa bir süre içerisinde cevaplanacaktır. Herkese mutlu günler diliyoruz.

 

  1. TEKNİSYEN dedi ki:

    İYİ SALLAMIŞSINIZ TEBRİK EDERİZ

    1. Mehmet dedi ki:

      Ben 10 senelik teknisyenim, belgemde var. 3000 lira maaş alıyorum. Gayet doğru yazmışlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir