Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Gastronomi Maaşları 2019 – İş İmkanları

Hatırlarsanız daha önce detaylı bir şekilde gastronomi maaşları hakkında bilgilendirme yapmıştık. Bu bölümden nasıl mezun olunur ve nereye giderler gibi konu başlıklarına detaylı bir şekilde yer vermiştik. Dilerseniz bu konu başlığına gastronomi maaşları ve iş imkanları yazımızdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2019 Gastronomi Maaşları

Son zamanlarda giderek popülerleşmeye başlayan bir meslek halini alınca bizde gastronomi maaşları hakkında genel bir bilgilendirme yapmanın daha yerinde bir karar olduğunu düşündük. Bu bölüm çok eski olmadığı için günümüzde de iyi bir şekilde iş yapacağı düşünüldüğü için pek çok kişi tarafından tanınmakta ve özellikle değerinin artacağı düşünülmektedir.

Kısaca ne iş yaptıklarını da anlatalım. Bu bölümden mezun olanlar çoğunlukla yetenekleri çerçevesinde oteller, restoranlar ve diğer işletmelerde çalışma imkanı bulmaktadır. İş imkanları ilgi ve becerileri doğrultusunda son derece geniştir. Pek çok farklı mutfak olduğu düşünülecek olursa bu bölümden mezun olan kişiler kendilerini ne kadar geliştirirse o kadar fazla alanda iş imkanı bulmayı başarırlar.

Gastronomi Mezunlarının Çalışma Şartları Nedir

Çalıştığı kuruma göre farklı zaman aralıklarında iş imkanlarına ulaşabilmektedirler. Bu da çalışma zaman aralığının zor olduğu anlamına gelir. Kendini sürekli olarak gerek mutfaklar gerekse dil konusunda geliştiren gastronomi bölümü mezunları bu gelişimlerinin ekmeğini de yemektedir. Pek çok haber sitesinde gastronomi maaşları CEO maaşları ile yarışıyor tarzı pek çok haberin karşımıza çıkmasının temel nedeni de budur.

Kamu Gastronomi Maaşları Devlette

Bazı bölümlerin kamuda aldıkları maaşlar daha cazipken bazı bölümlerin özel sektör kazançlarının daha cazip olduğu bilinmektedir. Gastronomi tam da özel sektör için biçilmiş bir meslek olarak dikkatleri üzerine çeker. Yine de kamuda aldıkları maaşlarda azımsanmayacak orandadır. Günümüzde kamuda çalışan bir gastronomi mezunu yan hakları ile birlikte 3.500 – 4.000 TL arası bir maaş alabilir.

Özel Sektör Gastronomi Maaşları

Özel sektör için bahsedeceğimiz rakamların son derece değişken olduğunun altını çizebiliriz. Alınacak maaşların farklı olması zaman içerisinde güncellenmesi ve devamlı geliştirilmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yaptığı işe bağlı olarak gastronomi mezunları asgari ücret – 3.000 TL arasında bir maaşla işe başlarken bu rakamların katlaması çok da zor olmamaktadır.

Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yorum bölümünden bizlere ulaşırsa daha net bilgi sahibi olmaları söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir