Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Işıkçı Maaşları Ne Kadar

Bazı meslekler için bir maaş aralığı söylemenin oldukça zor olduğunu daha önce de defalarca kez belirtmiştik. Hiç şüphesiz ışıkçı mesleği de yapısı gereği bu tanım arasında kendine yer edinmeyi başarmış bir meslektir.
Işıkçı kimdir ve ne iş yapar sorusunun cevabına gelecek olursak. Işıkçı düğünlerde, tiyatrolarda, çekimlerde ışık ayarlanmasının yapılması ve parlaklığın ortaya çıkarılması gibi konularda görev alan ve bu ekipmanların sorumluluğunu üstlenen kişidir. Trtde ışıkçı maaşları hakkında bir soru geldiği için bu yazıyı yazdığımızın da altını çizmek istiyoruz.

Işıkçı Maaşları

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi bazı meslek dallarının aldıkları maaşlar hakkında net bir fikir sahibi olmanın oldukça zor olduğunu belirtmiştik. Hiç şüphesiz ışıkçı da bu meslekler arasında kendine yer bulmuştur. Işıkçılar çoğunlukla asgari ücret ile başlayan 3.500 TL ye kadar varabilen bir maaş aralığında çalışmaktadır. Bu da bir anlamda yapılan işin zorluluğu ve kişinin becerileri gibi konularla orantılı olarak azalıp artabilen bir husustur.

Sahne Görevlisi Maaşları

Tabi ki ışıkçıları da sahne görevlisi arasında saymanın mümkün olacağından bahsetmiştik. Ama yapılan işe göre tiyatro ve sinema çekimlerinde sahne görevlilerinin de ciddi anlamda yüksek maaş alabileceklerini de belirtmek gerekiyor. Tabi ki burada esas dikkat edilmesi gereken konu başlığı yapılan işin ne kadar büyük bir dikkatle yapıldığı ve ne kadar süredir çalışıldığıdır.
Sahne görevlileri de aynı kameraman maaşlarında olduğu gibi 5.000 TL ye varan maaşlarla çalışabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir