Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kaloriferci Maaşları 2019

Pek çok sektörde elimizden geldiğince maaş ve ücretler hakkında bilgi vermeye çalışıyoruz. Son zamanlarda değişiklik olduğu için daha önce maaşlarına yer verdiğimiz sektörlerle ilgili bilgilendirme yazılarında da yer yer azalmaya gittiğimizi söyleyebiliriz. Bugün özel site kaloriferci maaşları bölümünden başlayarak kalorifercilerin maaşlarını ve aldıkları ücretleri yazmaya çalışacağız.

Kaloriferciler Nasıl Ücret Alır

Her ne kadar çalışan tüm personellerin maaş alma zorunluluğu bulunsa da kalorifer ateşleme belgesi sahibi olan kişilerin aldıkları maaşların siteden siteye farklılık göstereceğini söyleyebiliriz. Çalıştığı alanlara göre farklılık oluşturarak site ve apartman başına ayrı ayrı ücret alma gibi durumlar söz konusu olabiliyor.

Büyük apartman ve sitelerde kaloriferci maaşları, çoğunlukla asgari ücretten başlayarak ücretlendiriliyor. Tabi ki bir takım yan haklara da sahip olabiliyorlar. Kalorifercilerin büyük bir çoğunluğu bulunduğu sitenin temizliğinden ve genel problemlerinden de sorumlu olarak çalışıyor. Böyle bir zorunlulukları görev tanımlamalarında yazmıyor olsa da bulunduğu apartmanın temizlenmesi, temiz kalması, çöplerin dökülmesi ve sabah servislerinin yapılması gibi pek çok durumdan da sorumlu olabiliyorlar.

Site Kaloriferci Maaşları

Genellikle büyük sitelerde söylediğimiz gibi asgari ücretten başlayarak ödeme yapıldığını söyleyebiliriz. Bunun dışında konaklama sorunu da bulunmuyor. Çünkü pek çok sitede kalorifer yakan kişilere ayrılmış bir lojmanda bulunuyor. Burada konaklama ve elektrik ve su gibi giderleri de apartman tarafından karşılanabiliyor. Bu durumda aynı şekilde apartman yönetiminin giderleri arasında karşılanabiliyor. Tabi ki bu şekilde çalışmaya uygun olan bir apartman bulma işlemi çoğunlukla kolay olmuyor.

Pek çok apartman görevlisinin yaptıkları işe yan olarak etrafta bulunan apartmanların ateşleme ve kalorifer yakılması gibi işlemleri de yapması gerekebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir