Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kaloriferci Memur Maaşları

son zamanlarda çok sık yorum aldığımız bir konu olduğu için bu konu başlığı üzerine eğilmemizin daha doğru olacağını düşündük. Öncelikle kaloriferci memur hakkında yanlış bilinenleri yazalım. Kaloriferci memurlar lise mezunu okullardan mezun, herhangi bir akciğer sıkıntısı sorunu olmayan kişilerden alım yapılmaktadır. Bunun dışında KPSS puanı da bu iş için gereklidir.

Ortalama olarak yapılan işe göre 2.300 – 2.500 TL arasında maaş alan bu memurların kalorifer konusunda mesleki eğitim almış olması da gerekmektedir. Çoğunlukla bağlı bulunan ilçede kalorifer ateşleyicisi eğitimi verilmekte ve bu eğitim sonunda kişilere bu belgeler verilmektedir.

Kaloriferci Memur Ne İş Yapar

Adından da anlaşılacağı üzere Kaloriferci memur bağlı bulunduğu okulda yada devlet dairesinde kalorifer sisteminin bakımından ve günlük rutin işlemlerden sorumludur. Öğrenci pansiyonlarında, devlet dairelerinde kaloriferin zamanında yakılması ve gün içerisinde ısınmanın sağlanması gibi konu başlıklarından kaloriferci memur sorumlu olmaktadır.

Kaloriferci Memur Nasıl Olunur

Şu aralar çok fazla alım olmamakla birlikte bu işte çalışan kişiler bulundukları kurumun kaloriferini yakar, tesisatın bakımını yapar ve düzenli olarak görev sorumluluklarını yerine getirir. Çoğunlukla alınan kursa bağlı olarak kaloriferci memurlar istihdam edilmektedir.

İşkur Kaloriferci Alımı

İşkur üzerinden, okullar ve diğer devlet daireleri için kaloriferci alımları yapılmaktadır. Eğer belgeniz varsa, belgenizle birlikte işkura başvurursanız herhangi bir alım olduğunda sizinle irtibata geçilecektir. Sorunuz olursa lütfen yorum bölümünden yazmaktan çekinmeyin.

 

 

  1. erbay dedi ki:

    kaloriferci olarak iş kurdan alıp calıştırıyorlar dikkatimi ceken ise sigortaya temizlik işcisi diye bildirmişler iş kodunda temizlik işcisi yazıyor bu konuda ne yapmam lazım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir