Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kameraman Maaşları

Bazı meslek dallarının sabit bir geliri yoktur. Yapılan işin yoruculuğu ve çalışma temposu alınan maaşı doğrudan etkilemektedir. Hiç şüphesiz kameraman maaşları da bu aralıkta kendine önemli bir yer edinmeyi başarır. Kameraman maaşlarının çalışılan işe göre değişiyor olması da bu sektörde hem çok iyi paraların kazanılmasını hem de iyi işler çıkarılmasını kolaylaştırmaktadır. Peki ama kameraman ne iş yapar ve ne kadar para kazanır?
Öncelikle kameraman adından da anlaşılacağı üzere çekimlerde kameraları, bulunan açıları ve ışık gibi durumları göz önüne alarak çekim yapan kişidir. Aldıkları paralar çalıştıkları yere ve performanlarına göre değişiklik gösterebilir.

Haber Kameramanı Maaşı

Tabi ki yapılan işin değişiklik göstermesi biraz da kişinin kendi temposuna bağlı olmaktadır. Her zaman için bir haber kameramanı maaşından kolaylıkla söz edemeyiz. Haber kameramanı maaşı deyince çoğunlukla akıllara stüdyolarda yapılan çekimler geliyor olsa da bu durum her zaman için geçerli değildir. Bazı durumlarda farklı para ve kazanımlardan bahsetmekte mümkün olmaktadır. Haber kameramanı işini performansa da bağlı olarak 2.500 – 4.500 TL arasında maaş alabilir.

Dizi Kameraman Maaşı

Yapılan işe ve çalışılan kanala göre kameraman maaşının değişiklik göstereceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Son zamanlarda dizi sayısının artması dizilerin bölüm sürelerinin uzaması gibi durumlar neticesinde işini iyi yapan kameramanların ihtiyaç durumunun da değişmesini sağlamıştır. Dizi kameramanı da aynı şekilde 2.000 TL ile 5.000 TL arasında maaş almaktadır.

Maaşlar ve meslekler konusunda merak ettiğiniz bir soru olursa lütfen yorumlar bölümünden yazmayı unutmayın. İnternet adresimizde çoğunlukla siz değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumlara göre bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. O sebepten yorumlarınızın bizim için son derece önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Herkese mutlu günler diliyoruz.

  1. İhsan dedi ki:

    Merhabalar hocam ben 14 yaşında kamera çekmeye başladım düğünler de yaşım şuan 19 üniversite okumuyorum organizasyon çekimlerini yapıyoruz iş konusunda bana yardımcı olabilir misiniz.

  2. bartu dedi ki:

    bende kameramanlık istiyorum dizi kameramanı film kameramanı fln sinema televizyon istiyorum oyunculıuk olmassa denicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir