Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kasiyer Maaşı 2018

Çok sık sorulan bir soru olduğu için detaylı bir şekilde araştırma yapmadan buradan sizinle paylaşmayı uygun görmedim. Kasiyer maaşları büyük market zincirlerinde yada bölgesel marketlere göre farklılık gösteren bir konu başlığı olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda pek çok farklı firma kasiyerlere yemek ücreti ve yol ödemesini maaşla birlikte yaptığı için ekstra yemek parası verilmiyormuş.

Kasiyer Maaşları Ne Kadar

Maaş detayları birkaç farklı faktöre göre şekillenebiliyor. Öncelikle deneyimin ve çalıştığınız firmanın sunduğu imkanların son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada kasiyer olarak işe başlamak istiyorsanız kurumsal firmalara göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi ki fiyat ve imkanlar bakımından çalışanlarını koruyan firmalarda yok diyemeyiz.

Kasiyer maaşları genel olarak 1500 – 1800 TL arasında değişiyor. Ama çoğunlukla asgari ücret alan kasiyerlerin olduğunu da söyleyebiliriz. Zincir restaurant ve marketlerde bu rakamlar daha esnek oluyor.

Aynı zamanda kasiyerlikten müdürlüğe uzanan bir basamağın bulunduğunu da belirtmekte fayda var. A 101, Bim, Şok ve Migros gibi zincir marketlerde bu durum mümkün olabiliyor.

Kasiyerliğe Başvuru Şartları

Çoğunlukla eğitim durumunuz ve bulunduğunuz bölge içerisinde bir marketin olması ulaşım için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Daha önce kasiyerlik tecrübeniz varsa bu sizin için çok büyük bir artı olacaktır.

Kasiyer olmak için çalıştığınız firmayı iyi araştırmanız gerekmekte, aynı zamanda bu işlerde çalışan okuyucularımızın yorumlarını da bekliyoruz. Bize yorum yazarsanız kısa bir süre içerisinde elimizden geldiğince cevaplandırmaya çalışırız. Herkese iyi haftalar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir