Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kaynak Ustası Maaşları

Kazançları ve aranma hacmine bakılırsa kaynak ustaları, ülkemizde son yıllarda artan inşaatlar, şantiyeler, denizcilik ve fabrikalarda çok rahat iş imkanına sahip olabilmektedir.  Kaynak ustası maaşları hakkında bilgi vermeden önce kaynak ustası maaşları hakkında bilinmeyenlere değinelim.

Ülkemizde ve Avrupa Birliği ülkelerinde mesleki eğitime son yıllarda giderek artan bir popülerlik bulunmaktadır. Çoğunlukla üniversite mezunlarının işsiz olduğu düşünülürse mesleki eğitime yönelmenin daha akıllıca olduğu düşünülür ve buna göre bir yol çizilmektedir.

Kaynak ustaları maaşları da zaman içerisinde bu duruma göre değişiklik gösterecektir. Maaşlar çoğunlukla inşaat ve şantiyelerde olduğu zaman 1.500 TL den başlayarak artış göstermektedir.

Gaz Altı Kaynak Ustası Maaşları

Gaz altı kaynağı ismi verilen daha hızlı ve etkili bir kaynak yöntemi sayesinde daha zor kaynak alanlarında rahatlıkla çalışma imkanı sağlanabilmektedir. Bu araçların kullanımı ile çok büyük işler daha kısa süre içerisinde yapılır. İster normal kaynak ustası olsun isterse gaz altı kaynak ustası maaşları bakımından aynı çizgi bulunmaktadır.

Yeni işe başlayan bir kaynak ustası 1.500 TL den başlayarak yükselen bir grafikle maaş almaktadır. Son dönemlerde sektörün ihtiyacının artması ile birlikte bu kazanç grafiğinin daha da yükseklerde olacağını söyleyebiliriz.

İnternet adresimizde maaş bilgilendirmesi yaparken çoğunlukla siz değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumları referans almaktayız. O sebepten maaşının yazılmasını istediğiniz bir meslek olursa lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Kısa bir süre içerisinde merak ettiğiniz tüm mesleklerin maaşları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Herkese iyi günler…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir