Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Mobilya Montaj Ustası Maaşları

Farklı maaş aralıkları hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışıyoruz. Ne yazık ki yazdığımız tüm maaşlar sektörde ki ortalamaların ötesine geçemiyor. Özellikle özel sektör söz konusu olduğunda farklı fiyat ve çalışma şartları ortaya çıktığı için fiyat aralığının değiştiğini görüyoruz. Bu durumu mobilya montaj ustası maaşları konusunda araştırma yaparken net bir şekilde gördük.

Mobilya Montaj Ustası Maaşları 2019

Bu yıl için pek çok mobilya mağazası yada fabrikada montaj ustası arandığını biliyoruz. Aynı şekilde pek çok evden eve nakliyat yapan firmalarında montaj konusunda ustaya ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Bunlarla fiyatlar ve alınan maaşlar hakkında konuştuk. Dilerseniz detaylı bir şekilde açıklama yapalım.

Mobilya Montaj Ustası İş İmkanları

Eskiye oranla günümüzde mobilyalar daha pratik bir şekilde montaj edilebilir olduğu için ustalara ihtiyaç da giderek arttı. Bazı modüler mobilya üreticilerinin bayileri düzenli olarak montaj ustalarına ihtiyaç duyuyor. Çoğunlukla aldıkları maaşın başlangıç için asgari ücret – 2.500 TL arasında olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Bazı durumlarda ise daha büyük firmalar ekipler ile bu işi yönetiyor. Biz burada isim veremediğimiz için kurumsal firmalar olduklarını ve büyük bir çoğunluğunun da Avrupa’da da satış yaptıklarının altını çizebiliriz. Bu firmaların ustaları ise 2.500 – 3.500 TL arasında bir maaş ile başlayarak pek çok yan hakka sahip olabiliyor. Aynı şekilde bu firmalarda çalışan ustaların daha kolay bir şekilde yükseldiklerini de biliyoruz.

Evden Eve Nakliyat Mobilya Ustaları

Bir diğer konu başlığı ise evden eve nakliyat firmalarının aradıkları mobilya ustaları olarak ön plana çıkıyor. Bu firmaların aradıkları çalışanların büyük bir çoğunluğu ise günlük olarak iş yapma olanağına sahip oluyor. Evden eve nakliyat firmalarında çalışan personelin günlük 100 – 200 TL arasında yer alan bir yevmiye sistemi ile kuruluma gittiklerini biliyoruz. Bunların yevmiye şeklinde çalışmalarının temel nedeni ise yapılan işin yaz aylarında daha yoğun olmasına rağmen kış aylarında iş imkanlarının azalması şeklinde açıklanabilir. Çalışanlarına düzenli maaş veren ve ekip kuran evden eve nakliyat firmaları da yok değil…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir