Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Otel Stajyer Maaşları

Son zamanlarda stajyer maaşları ile ilgili çok fazla soru gelmeye başlayınca bu maaş seçeneklerini ayrı ayrı değerlendirmemiz gerektiğini düşündük. O sebepten öncelikle en fazla stajyer alan iş kolları arasında yer alan otel çalışanları ile başlayalım dedik. Hatırlarsanız geçtiğimiz sen ülkemizde çalışan tüm stajyerlere en azından asgari ücretin üçte biri uyarınca maaş verileceğinin haberi yapılmıştı. Pek çok okul ve kurum bu rakamlar üzerinden ücretleri hesaplayarak ödemişti. O rakamın birkez daha 2017 yılı itibariyle altını çizmiş olalım. 421 TL

Otel Stajyer Maaşları 2018

Tabi ki bu durum asgari olarak görünen bir miktardır. Bu rakamın üzerinde bir gelirle çalışmanız da mümkün olabilir ama öncelikle bu rakamın yatırılıyor olmasının son derece önemli olduğunu söylemekte fayda var. Pek çok işletme bu rakamları belgelemezse okul öğrencinin stajını kabul etmeyecektir. O konuya özellikle dikkat etmekte fayda var.

Otel gibi devamlı olarak iş yapan sektörlerde durumun biraz daha farklı olduğunu belirtmekte fayda var. O sebepten çalışmaya başlamadan önce bu konuda gerekli anlaşmaları yapmakta fayda olacaktır.

Normal şartlar altında stajyer maaşı olarak geçen 421 TL den daha az ücret ödenemez tabi ki çalışma dönemine ve çalışılan süreye göre bu maaşın artmasını da sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir