Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Özel Sektör Sekreter Maaşları

Söz konusu olan özel sektör olduğunda maaş konusunun çok detaylı olduğunu unutmamak gerekiyor. Son zamanlarda asgari ücret belirlenmiş olsa da bu durumun dışına çıkan pek çok farklı firma olduğu da unutulmaması gerekenler arasında yer alıyor. Peki ama özel sektör sekreter maaşları nasıl bir aralıkta geziniyor?
Sekreter maaşlarının çoğunlukla asgari ücretten başladığını söylemekte fayda var. Daha sonrasında ise çalışma şartına, çalışılan iş koluna ve sektöre göre fiyatların artacağını söylemek daha mantıklıdır.

Özel Sektör Sekreter Maaşları 2018

Son zamanlarda özel sektör sekreter maaşları ile ilgili çok fazla araştırma yapma fırsatı bulduk. Özellikle büyük şehirlerde maaşların deneyime göre 2.000 – 2.500 TL arasında değiştiğini söylemek mümkün olmaktadır. Tabi ki durumda çalışılan firmanın ve firmanın iş kolunun da son derece büyük bir önemi bulunuyor. Eğer işe yeni başlayan bir sekreterseniz başlangıç maaşınızın 1.500 TL civarında olduğunu da belirtmekte fayda var. Tabi ki 2018 yılı için güncelleme yapıldığı zaman bizde buradan sizinle paylaşacağız.

Büro Sekreteri Maaşları

Büro çalışanları için de aşağı yukarı aynı rakamları telaffuz edebiliriz. Büro için yeni çalışmaya başlayan bir sekreterin 1.500 TL civarında bir maaş aldığını zaman içerisinde deneyime ve çalışılan ile göre bu rakamların 2.500 hatta 3.000 TL leri bulduğunu belirtmek gerekiyor. Tabi ki yeni başlama durumunda asgari ücretten başlandığını da söylemekte fayda var.

İnternet adresimizde yer verdiğimiz tüm maaş bilgilerini sizden gelen yorumlara göre yazıyoruz. Özellikle değinilmesini istediğiniz yada merak ettiğiniz bir maaş bilgisi olursa sadece yorumlar bölümünden bizimle paylaşırsanız kısa bir süre içerisinde tüm cevaplara ulaşabilirsiniz. Herkese iyi günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir