Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Şef Garson Maaşları 2018

Daha öncesinde garson maaşları hakkında detaylı bir bilgilendirme yapmıştık. Yine de daha genel bir bilgilendirme olduğu için çok fazla soru gelmiş ve kafa karışıklığı oluşmuştu. Bu sefer bu kafa karışıklığının önüne geçmeyi amaçlayarak daha özel bir yazı kaleme almamız gerektiğini düşündük. İlk sorumuzun cevabı ise şef garson maaşları oldu.

Öncelikle yaptıkları iş gereği şef garsonların, garsonlardan daha fazla maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Çoğunlukla şef garsonların yaptıkları işe göre maaşları artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Maaşlarının ortalama olarak 2.500 TL den başladığını söyleyebiliriz. Tabi ki garson maaşlarının asgari ücretten başladığını düşünecek olursak bu rakamın oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz. Özelikle yaz aylarında turizm gibi işletmelerde bu rakamların üçe hatta dörde katlaması da mümkün olmaktadır.

Cafe Garson Maaşları

Bulunulan ile göre farklılık gösteren bir durumdur. Cafe garson başlangıç maaşları çoğunlukla asgari ücret olacaktır. Tabi ki çalıştığınız cafenin sizin çalışmaya devam etmenizi istemesine bağlı olarak alacağınız maaşında artış göstereceğini söyleyebiliriz. Çoğunlukla özellikle kış aylarında bir cafede sabit garson olarak çalışmak istediğinizde asgari ücretten başlayarak maaş alabilirsiniz. Bu rakam yaz aylarında çok işleyen cafelerde farklılık gösterir. Garson maaşlarını etkileyen bir diğer husus ise bahşişlerdir. Genel olarak ciddi miktarlarda bahşiş verilen cafelerde maaşların birkaç mislini bahşişler yardımıyla kazanabilirsiniz.

Otelde Garson Maaşları

Otelde ise bu durum biraz daha farklı olacaktır. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte otellerde çalışmak isteyen kişiler için maaşların katlanarak artacağını söylemek mümkün olmaktadır. Yaz mevsiminde turizmde garson olarak çalışmak isteyen kişiler için yabancı dilin olması alacağı maaşın artmasını sağlayacaktır. Tatil yerlerinde alınan maaşlar hakkında net bir şey söylemenin pek mümkün olmadığını belirtmekle birlikte 3.000 TL’den başlayarak maaş alınacağını belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir