Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Staj Ücretini Alamayanlar (Lise – Üniversite)

Sizden çok sık yorum gelen bir konu olduğu için staj ücretini alamayanlar konusuna yeniden değinmemiz gerektiğini düşündük. Daha önce ki stajyer ücretleri bölümüne göz attığımız zaman çoğunlukla gelen yorumların birbirinin aynısı olduğu dikkatimizden kaçmadı. Öncelikle staj ücretiniz yatmadıysa ne yapmalısınız sorusunun cevabı ile başlamak istiyorum.

Stajyer Maaşı Yatmayanlar

Üniversite için daha sonra bu yazıyı güncelleyeceğim. Bu konuda birden fazla üniversite ve öğrenciden fikir aldıktan sonra daha detaylı bir şekilde cevap vermeye çalışacağız. Şimdilik sadece lise stajyer ücreti yatmayanlar ne yapmalı sorusunun cevabını aramak istiyorum. Öncelikle şu konu unutulmamalıdır ki, stajyer öğrenci ücreti koordinatör öğretmen kontrolünde öğrenciye ödenmesi gereken bir ücrettir.

Ücretiniz hesabınıza yatmalıdır ve hesabınıza hala yatmadıysa öncelikle koordinatör öğretmeninizden bu konu hakkında yardım istemeniz gerekmektedir. Devletin asgari ücret bakımından işletmelere yaptığı yardımlar işletmeyi ilgilendirir. Oysa ki işletmeler normal personeline maaş verir gibi anlaştığı rakamları sizlere ödemek zorundadır. Hala ödeme olmuyorsa önce işletmenizle daha sonrasında ise koordinatör öğretmeninizle bu konuyu konuşmanızı tavsiye ederim.

Stajyer Maaşını Ne Zaman Yatar

Çoğunlukla maaşlar ay başında yada ayın ortasında yatırılmaktadır. Yine de bu işletmeniz göre değişiklik gösterebilir. Her ne kadar sizin maaşınızı banka hesabınıza yatırma zorunlulukları bulunsa da bazı işletmelerin ücretleri elden verdiği de bilinmektedir. Yine yazımızın başında da değindiğimiz gibi bu durum öğretmeninizin kontrolünde olmalıdır. Herhangi bir problem olduğu zaman öğretmeninize ve idarecilerinize bilgi verirseniz onlar işletme ile iletişim kuracaklardır.

Maaş Alamıyorum Yemek Parası Vermiyorlar

Bu konuda çok sık dillendirilen bir sorun olarak ön plana çıkıyor. Çoğunlukla konu başlıklarının altına yol ve yemek parası vermeyen işletmelerin yorumları yapılıyor olsa da bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Haliyle maaş almak istediğiniz zaman kendi cebinizden verdiğiniz günleri hatırlıyorsunuz. Bu yazımızda elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalıştık. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir