Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Telekom Teknisyen Maaşları

Günümüzde teknisyen ihtiyaçlarının en yüksek olduğu sektör olarak telekomünikasyon sayılabilir. Bu durumun temel nedeni ise kesintisiz olarak hizmet vermesi, devamlı bakıma ihtiyaç duyulması ve güncel tutulması gerekliliğidir. O sebepten teknisyen alımları telekom gibi firmalarda daha yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Sizler için telekom teknisyen maaşlarını araştırdık.

Telekom Teknisyen Maaşları 2018

Son zamanlarda pek çok telekomünikasyon firması alımlarını doğrudan aracı kuruluşlardan sağlamaktadır. O sebepten net bir rakamdan bahsetmek yanlış olmaktadır. Şöyle ki telekom teknisyen maaşları çalışılan ile, eş durumuna, iş tecrübesine, çalışma saatlerine ve çalışma yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Genellikle asgari ücretten başlayan maaşların 4.500 – 5.000 TL kadar ulaşabileceğini belirtelim.

Telekom Teknisyen Vardiya Sistemi

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi telekom gibi teknik konularda anında müdahale edebilmek adına güncel bir ekibin 7/24 nöbet tutması gerekmektedir. Çoğunlukla hakkınız sayılacak olan bu nöbetlerden ekstra ücret alırsınız. Bazı olağanüstü durumlarda da normal mesailerinizin dışında da çalışmanız gerekebilir.

Genellikle ekip olarak çalışan teknisyenler kendilerine tahsis edilen araçlarla saha görevine çıkacakları gibi merkez üzerinden de internet ve diğer telekomünikasyon dağıtımını sağlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir