Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Yedek Subay Maaşı Ne Kadar

İnternet sitemizde er ve erbaş maaşlarına yer vermiştik. 2018 yılı için yedek subay maaşlarının da sorulması üzerine bu konuyu da araştırmaya karar verdik. Şimdilik 2018 yılına 3 ay olmasına rağmen ortalama bir rakam vermenin mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Öncelikle yedek subayın ne olduğundan bahsedelim.

Askerlik görevini bir sene yapan uzun dönem yedek subay olarak adlandırılan askerler yedek subay maaşı yapar. Lisans mezunları arasından seçilen yedek subaylar eğitimlerinden sonra bu maaşı almaya hak kazanırlar. Yani ilk 90 gün maaş almazlar.

Yedek Subay Maaşı 2018

Şimdi gelelim yedek subay maaşlarına, eğitiminizi tamamladıktan sonra 3000 TL – 3500 TL arasında değişen rakamlarda maaş verilmektedir. Bu rakam bulunulan yere, görev yapılan birliğe eş yardımına çocuk yardımına ve çeşitli tazminatlara göre değişiklik gösterebilir.

Doğuda Yedek Subay Maaşı 2018

Daha önce er ve erbaş maaşlarında da bahsettiğimiz gibi terör bölgesinde görev yaparkan 1500 TL ye kadar tazminat alınmaktadır. Bu da maaşınızı 5000 TL ye kadar artırmaktadır. Biraz önce değindiğimiz gibi maaşlarınız bulunduğunuz bölgeye ve yaptığınız görevlere göre değişiklik gösterebilir. Çoğunluk sitemizde net rakamlar vermek istememize rağmen söz konusu olan maaşlarda böylesine değişiklik olduğunda ortalama rakam vermeye gayret gösteriyoruz.

Bu noktada sizin yardımlarınız doğru rakamların verilmesi için daha doğru olacaktır. Merak ettiğiniz konu başlığında bize yazarak doğru rakamların verilmesini sağlayabilirsiniz. Elimizden geldiğince maaş bilgilerini güncelleyecek ve son güncelleme tarihlerini buradan sizinle paylaşacağız. Herkese mutlu günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir