15 Tatilde Staj Parası Kesilir mi 2020 – Stajyer Öğrencilerin Dikkatine

Artık zaman iyiden iyiye azalıyor. Kısa bir süre sonra 15 tatile giriş yapacağız. Pek çok öğrenci stajyer olarak çalıştıkları yerden 15 tatilde staj parası kesilir mi sorusunu her sene olduğu gibi bu sene de bol bol sormaya devam edecekler. Yazımızın içeriğinde bu konu hakkında detaylı bilgilendirme yer almaktadır.

Ara Tatilde Staj Parası Kesilir mi

Öncelikle şu konuda anlaşmak gerekiyor. Bu tarz para konuları devreye girdiğinde sözleşme esastır. İşletmenizle okulunuz arasında imzalanan sözleşmeye göz gezdirirseniz staj parasının kesilip kesilmediğini net bir şekilde görme imkanı bulabilirsiniz.

Söz konusu madde: MADDE 7- (1) İşletmelerde mesleki eğitim gören öğrenciye yarıyıl ve yaz tatili süresince toplam bir ay ücretli izin verilir. Ayrıca mazeretleri kabul edilenlere okul/kurum müdürlüğünün görüşü alınarak bir aya kadar
ücretsiz mazeret izni de verilebilir (3308 SK. Madde 26, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları
Yönetmeliği, madde 134 )

Bu maddeye dayanarak (eğer imzalanmışsa) öğrencinin ara tatil için ücret almaya devam etmesi gerekmektedir. Tabi ki bu durumda öncelikle koordinatör öğretmeninizle görüşmeli ve bu konuda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini koordinatör öğretmen ve okul idaresine danışmalısınız.

Ücret Ne Zaman Kesilir

Bazı işletmeler bu tarz sözleşmelerini kendileri hazırlamayı tercih etmektedir. Hal böyle olunca yarıyıl tatilinde para kesilecektir benzeri bir madde imza altına alınmışsa bu durum hakkında okul idarenizle yeniden görüşmenizi tavsiye ederiz. Her zaman için imza altına alınan bütün belgelerin kişiler tarafından iyi okunması ve muhakkak buna uygun hareket edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

15 tatilde staj yatıyor mu benzeri sorularınızın cevaplarına yer vermeye çalıştık dilerseniz bu yazılarımıza da göz atabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için: tatilde stajyer maaşı konusuna da göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Sağlıkla kalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*