Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

2018 Hizmetli Maaşları

Kısa bir süre önce en düşük devlet memuru maaşının 2,697 tl olduğunun haberi yapılmıştı bu rakamların farklılık gösterdiği, çocıuk yardımı ve diğer eklerden sonra daha da yükseldiğinin altını çizmiştik. Bu konuyu ayrıca farklı bir yazımızda sizin için incelemiştik.

Son zamanlarda hizmetli maaşları ile ilgili çok fazla yorum gelmeye başlayınca bizde bu konuya kısaca değinmek istedik. Bilindiği üzere 12’in dereceden başlayarak maaş almaya başlayan bir hizmetli işe ilk girdiği dönem içerisinde maaşının 2,929 TL olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki aralıklarla bahsettiğimiz gibi yukarıda verdiğimiz rakama bir takım yardımların dahil olmadığının da altını çizmekte fayda var.

Memur maaşlarında meydana gelen 4,47 lik artış olurken hizmetli maaşlarında 4,43 lük bir artış olduğunu belirtmek gerekiyor. Maaşlara yer verdiğimiz bu bilgileri ocak ve temmuz aylarında tekrardan güncelleyerek en doğru ve en kesintisiz bilgiye sizin ulaşmanız için elimizden geleni yapacağız.

Bu arada web sitemizde yer alan maaş ve seçeneklere kesintisiz ve hızlı bir şekilde ulaşmak isterseniz sadece yorumlarda belirtmeniz yeterli olacaktır. Bizi yorumsuz bırakmayın herkese mutlu günler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir