Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Astsubay Maaşı 2017 Astsubay Alımı

Astsubay Maaşı Ne Kadardır? Astsubaylar Ne Kadar Ücret Alır?

Belki de kimimizin küçüklüğünden beri hayali olan Polis, Asker veya Jandarma olabilmek. Peki Astsubay Maaşları ne kadardır? Bu konumuzda sizlere ülkemizin en önemli kurumlarından olan Türk Silahlı Kuvvetleri birimine bağlı Astsubaylarımızın aldığı maaşlardan bahsedeceğiz. Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Astsubayların maaş ücretleri bildiğiniz üzere aldıkları eğitimden, yaptıkları göreve ve rütbelere göre değişmektedir. Alt rütbe ile üst rütbe arasında elbette ki maaş farkı bulunmaktadır. Örneğin Astsubay Çavuş maaşı 3100 TL olarak değişirken, Astsubay Kıdemli Başçavuşun aldığı ücret 3600-3800 e kadar çıkabilmektedir.

Astsubay Maaşları Ne Kadar 2017 Güncel

Astsubay Maaşlarının çeşitli nedenlere bağlık olarak değişitiğinden bahsetmiştik, bunlardan birisi ise görev bölgesi ve olağan üstü hal durumlarında ( OHAL ) aldıkları ek primler. Örneğin doğuda görev yapan Astsubay ile aynı rütbeye sahip batıda görevine devam eden Astsubay’ın aldığı maaşlar aynı değildir. En düşük Astsubay maaşının 2800 tl olduğunu biliyoruz. “Astsubay Çavuş, Astsubay Kıdemli Çavuş, Astsubay Üstçavuş, Astsubay Kademeli Üstçavuş, Astsubay Kıdemli Üstçavuş, Astsubay Kıdemli Kademeli Üstçavuş, Astsubay Başçavuş, Astsubay Kademeli Başçavuş,  Astsubay Kıdemli Başçavuş ve son olarak Astsubay Kıdemli Kademeli Başçavuş” gibi 10 adet Astsubay rütbesi yer almakta. Her birinin 150-250 tl arası maaş ücretlerinin arttığını biliyoruz. 2800 den yukarı hesaplayabilirsiniz.

2017 Astsubay Maaşları 
Meslek Aldığı Ücret + Ek Primler
Astsubay Çavuş 2800 3000
Astsubay Kıdemli Çavuş 2950 3150
Astsubay Üstçavuş 3100 3300
Astsubay Kademeli Üstçavuş 3250 3450
Astsubay Kıdemli Üstçavuş 3400 3600
Astsubay Kıdemli Kademeli Üstçavuş 3550 3750
Astsubay Başçavuş 3700 3900
Astsubay Kademeli Başçavuş 3850 4050
Astsubay Kıdemli Başçavuş 3950 4150
Astsubay Kıdemli Kademeli Başçavuş 4100 4250

Burada yer alan maaş bilgileri; Tazminatsız ve aile yardımı olmadan hesaplanmıştır. Sanılanın aksine Türkiye şartlarındaki memur maaşlarından çokda fazla değildir. Ama yine de en üst rütbe ile alt rütbe arasında fark bulunuyor. Listede yer alan ücretler resmi kaynaklı değildir. Bilgi vermek amacıyla yazılmıştır, gerçeklik payı yüksektir.  657 numaralı kanun ile yıllık yapılan memur zamlarından, Astsubaylarda yararlanmaktadır.

Astsubay Alımı. Hava kuvvetlerine Astsubay Alımı Duyurusu

Hava Kuvvetleri Komutanlığında sözleşmeli astsubay olarak istihdam edilmek üzere, fakülte ve meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar arasından personel alımı yapılmaktadır.

Sözleşmeli astsubay olarak kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları, sözleşmeli astsubaylığa ilişkin genel bilgiler internet sitemizde (www.tekok.edu.tr) yer almaktadır.

Sözleşmeli astsubay olma süreci; adayların başvurularının alınması, genel kültür ve genel yetenek sınavları, seçim aşamaları, genel kültür ve genel yetenek sınavları, seçim aşamaları (ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik değerlendirme testi, mülakat ve nihai karar), hastane sağlık muayenesi ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşmaktadır.

Seçim aşamalarını geçerek başarılı olan sözleşmeli astsubay adayları, “Temel Askerlik Anlayışı Kazandırma Eğitimi”ne alınmakta ve eğitimi başarıyla tamamlayanlar astsubay olarak Hava Kuvvetleri Komutanlığında Görev yapacağı sınıfın temel eğitimine başlamaktadırlar. Söz konusu eğitimi de tamamlayan astsubaylar, Hava Birlik ve Kurumlarına atanmaktadırlar. Göreve başlayan sözleşmeli astsubaylar, gerekli koşulları sağlamaları halinde muvazzaflığa geçebilmektedirler.

Türk Hava Kuvvetlerinin saflarında siz de yer almak istiyorsanız, sizleri internet üzerinden başvuru yapmaya davet ediyoruz. Hava Kuvvetleri Komutanlığına bekliyoruz.  “ALINTIDIR.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir