Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Bankacı Maaşları 2018

Son zamanlarda en sık karşılaştığımız sorular arasında bankacı maaşları geliyor. Kısa bir süre içerisinde her banka için ayrı ayrı cevaplayacağımız bu konu başlığına genel olarak değinmemiz gerektiğini düşündük.

Personel sayısı, imkanları ve çalışma şartları ile bankalar her yıl binlerce kişinin merak ettiği bir konu başlığını tek başına göğüslüyor. Peki ama bankacılar ne kadar alıyor?

Yeni Bankacı Maaşları

Yeni işe girmiş bir bankacı ne kadar alır? Sorusunun cevabına bankadan bankaya farklı cevaplar verilebilir. Bazı bankalar iki aya bir ikramiye verdiği için bir buçuk maaş şeklinde (senelik bazda düşünülürse) maaş verirken, bazıları normal maaş şeklinde çalışmaktadır.

Yeni personel maaşları ortalama olarak:

Gişe görevlisi maaşı: 1700 – 2700 TL arasındadır. Bankadan bankaya bulunan göreve, deneyime göre değişen bu maaş aralığını bazı avantajlar ile artırmak mümkündür. Yemek fişi, görev tazminatları, tatil olanakları, sağlık olanakları sayesinde bankacılık daha gözde bir meslek haline gelmiştir.

Pek çok bankanın yabancı dil, bilgisayar, sigortacılık ürünleri ve diğer bankacılık belgelerine ayrı tazminat ödediğini söyleyebiliriz. Yani gişe görevlisi olarak 2000 tl alırken yabancı dil puanız sayesinde maaşınızı artırabilirsiniz. Bu da sizin elinizdedir.

Kısa bir süre içerisinde tüm bankaların maaşlarını ayrı ayrı masaya yatıracağız. Özellikle sormak istediğiniz bir soru olursa lütfen yorum bölümünden bize ulaşın.

Bankalarda İşe Alım Süreci

Çoğunlukla mezun olduğunuz üniversite, iş deneyimi, yaşadığınız şehir, sahip olduğunuz özellikler baz alınarak işe alım sürecine dahil edilirsiniz. Burada başarılarınız ve gelecekte kendinizi gördüğünüz yer son derece önemlidir. Çoğunlukla bankaların kendilerine ait bir işe alım süreci bulunur. Yapılan testler, görüşmeler sizin bankayı temsil edecek biri olup olmayacağınızı anlamak için yapılır.

Banka Eğitim Ücretleri

 

Bankaların farklı farklı şehirlerde bulunan tesislerinde, yeni işe girdiğinizde, yükseldiğinizde yada belirli aralıklarla eğitim alırsınız. Konaklama bankanız tarafından karşılandığı gibi eğitim aldığınız süre içerisinde düzenli olarak ücret almaya devam edersiniz. Çoğunlukla bu durum bankada kazandığınız günlük ücretin birkaç katı şeklinde hesaplanabilir. (Banka ismi, çalışılan konum ve maaş bilinmeden net bir rakam vermek çok zordur.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir