Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Barmen Maaşları 2018

Son zamanlarda çok sık sorulan bir soru haline gelmişti barmen maaşları… Özellikle yaz aylarında otellerde görmeye alışık olduğumuz barmenler ne kadar maaş alıyor? Bildiğiniz üzere ülkemizde otellerde çalışan personellerin yarısından fazlası yaz ayları dışında başka işlere yönelmektedir. Pek çok otelde sabit çalışan olarak çalışan personel olsa da yıllara göre bu durumun dalgalanacağını da söylemek mümkün olmaktadır. Barmen de sezonuna ve çalıştığı otele yada işletmeye göre farklı maaşlar alsa da bu durum belirli ortalama ile sabitlemekte mümkün oluyor.

Barmen Maaşları

Otel personelleri arasında barmen garson, güvenlik görevlisi gibi personellerin üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda sezonunda ekstra bahşiş gibi imkanları bulunsa da ortalama olarakr 2.000 – 3.000 TL arasında maaş aldıklarını söyleyebiliriz. Özel olarak çalıştığı işte yükselen barmenlerin maaşları da birkaç kat artmaktadır. Aynı zamanda biraz önce dediğimiz gibi sezonun da bu rakamların birkaç kat arttığını da söylemek yanlış olmayacaktır.

Barmenlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Barmenlik demek, yüksek ses ve geç çalışma saatleri altında sabırla çalışmak anlamına gelmektedir. Her ne kadar eğlenceli bir meslek olarak görülse de yerine göre ciddi bir sabır isteyen bu mesleği yapabilmenin en önemli kuralı deneyimdir. Pek çok işletme ve otel deneyimli barmenlere daha yüksek ücretler ödemeyi kabul etmektedir. Bazı barlarda da özel olarak aranan barmenler olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir