Bekçi Maaşları 2020

Son zamanlarda öğretmen maaşları ile kıyaslaması yapılan bekçi maaşları ile ilgili pek çok farklı haber karşımıza çıkıyor. Peki ama 2020 yılı için bekçi maaşları ne kadardır? İnternette yer aldığı üzere rakamlarda öğretmen maaşı ile ilgili çok ciddi bir fark ortaya çıkıyor mu? Bu sorular hakkında merak ettiğiniz tüm hususlara ulaşabilirsiniz.

Bekçi Nedir – Ne İş Yapar

Gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra bekçi olmayan hak kazanan kişilere bir takım sınav ve mülakat aşamalarına tabi tutularak göreve başlatılıyor. Öncelikle ilana çıkılması işleminden sonra ön sağlık aşamasından geçilmesi gerekiyor. Bu aşamayı geçtikten sonra yazılı sınava katılmaya hak kazanılıyor. Yazılı sınavdan da başarı olunması durumunda önce fiziksel yeterlilik sınavına giriliyor. Bir sonraki aşamada ise mülakat aşamasına geçiş yapılarak bekçi olmanın ilk aşaması tamamlanmış oluyor.

Bekçi Maaşları Ne Kadar

Bekçilerin aldıkları ücretler ilkokul, lise, önlisans ve lisans için farklı farklı belirlenmektedir. Bu sebeple maaş alternatiflerini ayrı başlıklar altında incelemenin daha doğru olacağını söyleyebiliriz. Bu konuda internet üzerinde çok değişik bilgilerin yer aldığını belirtmek istiyoruz. Eklenen bilgiler çok fazla güncellenmediği için bilgi karmaşasının yoğun olarak ortaya çıkması gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Buna özellikle dikkat etmeniz gerektiğini ve fiyat ve maaşların güncelliğinden emin olmanız gerektiğini belirtelim.

İlköğretim mezunu bekçiler: 4.300 TL

Önlisans programından mezun olan bekçiler ise maksimum: 4.400 TL

Lisans programlarından mezun olan bekçiler ise maksimum: 4.657 TL olarak maaş alır. Bu ödemelere eş ve çocuk ödemeleri de ayrıca dahil edilir.

Bekçiler İçin Eş ve Çocuk Ödemeleri Nelerdir

Bekçiler için aile yardım ödeneği eş ve çocuk için ayrı ayrı ödenmektedir. Örneğin Ocak ayı içerisinde eş için alınacak yardım 278 TL olarak belirlenmiştir. Bu sene içerisinde çocuk için yapılan yardım ödeneğinin de 32,6 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Bekçilerin Rutin İşleri

Mahalle ve sokakların güvenliğinin sağlanması için düzenli olarak gezen ve bu konuda sükunetin sağlanması için önemli bir noktada yer alan kişilerdir. Bu sebeple yaptıkları işler asayişin sağlanması açısından son derece büyük bir önem arz eder.

Bekçi maaşları ve diğer konu başlıkları ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarına internet adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yeni maaş güncellemesi ve bilgilerde değişiklik olması durumunda bu yazının güncelleneceğini belirtmek istiyoruz. Daha fazla maaş bilgisine ulaşmak için lütfen yorum bölümünden bize ulaşmayı ihmal etmeyin. Mutlu günler diliyoruz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*