Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Maaş konusunda çok detaylı bilgilendirme yapılması gereken bir meslek ile karşınızdayız. Öncelikle bilgisayar teknikeri diye kime denir? Sorusu ile başlayabiliriz. Bilgisayar teknikeri; çalıştığı kurumlarda bilgisayarın donanım ve yazılım konusunda sorunlarını gidermekle ve geliştirmeler yapmakla sorumlu kişilere verilen ünvandır.

Nasıl Bilgisayar Teknikeri Olunur

Bilgisayar teknikeri olmak için 2 yıllık ön lisans programlarından mezun olmak gerekmektedir. Buradan mezun olduktan sonra seçtiğiniz alana göre; donanım üzerine yada yazılım üzerine kendinizi geliştirebilirsiniz.

Devlette Bilgisayar Teknikeri Maaşları

Bilgisayar üzerine iş alımları olduğu zaman bu önlisans programından mezun kişilerde istihdam edilmektedir. Devlette bilgisayar teknikeri maaşları 2.500 TL civarında maaş almaktadır. Daha önce ki mesleklerde belirttiğimiz gibi bilgisayar teknikerleri için de bu maaş aralığı yapılan işe göre ve ikamet edilen yere göre değişiklik gösterebilir.

Özel sektör de bilgisayar teknikeri ne kadar maaş alır? Sorusunun cevabını ise bulunulan il, bilinen programlara ve kendinizi geliştirme durumuna göre sınıflandırmanın daha doğru olacağını söyleyebiliriz. Mezuniyet ve bilgi durumuna bağlı olarak 2.000 TL – 5.000 TL gibi bir rakam için maaşlardan bahsetmek söz konusu olmaktadır.

Tabi ki mezun sayısının artması ve işsizlik gibi durumlarda özel sektörün verdiği rakamlar düşerken kalifiye eleman olunması gibi durumlarda da rakamların yükseleceğini söyleyebiliriz. Günümüzü bilgisayar çağı olarak tanımladığımı için bu rakamların ve bu mesleğin daha uzunca bir süre daha devam edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir