Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Ceza İnfaz Kurumu Katibi Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmak isteyenler arasında eğer Ceza İnfaz Kurumu Katibi olmak istiyorsanız mutlaka maaş bilgilerine de ulaşmak istersiniz. Kariyer planlaması yapan her birey, öncelikli olarak seçtiği iş için gelir durumunun düzeyini göz önünde bulundurmakta. Geliri düşük meslekler yerine geliri yüksek mesleklerin tercih edilmesi ise, zaman içerisinde Ceza İnfaz Kurumu Katibi gibi meslek dallarının daha yüksek maaşa geçiş yapmasına neden olmuştur. İlginin az olduğu meslek dallarından biri olarak görülse de, son yılların yükselen ilgi odağı mesleklerinden biri de ceza infaz kurumu katipliği yani cezaevi katipliği olmuştur.

Ceza İnfaz Kurumu Katibi olmak isteyenler için maaş detayları, ideal şartların üzerinde seyretmektedir. Yeni işe başlamış bir katip, başlangıç olarak 2600 lira ile başlamaktadır. Mesleği icra edenler genellikle bilgisayar ve daktilo başında görevini yerine getirirler. Mesleğin en zor tarafı ise devamlı oturuyor olmaktır. Giriş maaşının 2600 lira olması ise oldukça yeterli kabul edilebilir durumda olsa da, mesleğini uzun yıllar icra eden kişiler tarafından ücretin az bulunduğu görülmüştür. Cezaevi katipliğine yönelimin artması ise, maaşların ileri zamanlarda yüksek oranda zamlanmayacağının bir habercisi olabilir.

Adalet Bakanlığına İlgi Yüksek!

Memur olmak isteyen adayların özellikle adalet bakanlığına yönelim gösterdiği görülüyor. Son yıllarda en fazla personel alımı yapan ve bu yönde ilan yayımlayan kurum olan Adalet Bakanlığı, bir çok alanda farklı statüde eleman ihtiyacını karşılıyor. Bu da çok sayıda kişi için istihdam sağlanmasına neden oluyor. Ödenen maaşın da yapılan işe göre makul olması, bir çok sektöre göre daha yüksek bulunması da en büyük avantajlardan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir