Denizcilik Lisesi Mezunları Maaşları

Bazı liselerin mezunlarının diğer lise seçeneklerine göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son yıllarda ülkemizde denizcilere olan ilginin artması neticesiyle denizcilik liselerinin de büyük bir ilgi haline geldiğini söyleyebiliriz. Öncelikle ülkemizde bulunan pek çok denizcilik lisesinin verdiği belgelere göz atmak gerekiyor. Bu liselerin neredeyse tamamının STCW belgelerini eksiksiz olarak vermesi nedeniyle mezun olunması durumunda gemicilik belgelerinin hazır olduğunu söyleyebiliriz. Bazı denizcilik liseleri mezunları 3000 Groston bazıları da 500 Groston seçeneklerini sunarak mezunlarının daha rahat bir şekilde iş bulmasını sağlayabiliyor.

Denizcilik Lisesi Mezunları İş İmkanları

Denizcilik lisesinden mezun olduktan sonra güverte stajının yapılması ve buna bağlı olarak uygun bir firmanın bulunması ile birlikte büyük bir çoğunluğu dolar bazlı olarak çalışma imkanına da sahip olunabiliyor. Ortalama bir fiyat verecek olursak 2.000 TL ile 3.500 TL arasında çalışma imkanına daha liseden çıkar çıkmaz sahip olunabiliyor. Tabi ki bunun için ekstralarında büyük bir önemi var. Bunlar arasında GOC belgesi, İngilizce ve yurt dışında çalışma ayrıcalığına sahip olunması ilk akla gelenler arasında yer alıyor.

Denizcilik Lisesi Mezunları Kaptan Olur mu

Neden olmasın? Tabi ki bu işlem için denizcilik lisesinin mezunlarına tanıdığı haklara göz atmak gerekiyor. Herhangi bir denizcililk lisesi 3.000 Grostona kadar olan gemilerde zabitlik hakkı verirken bazıları yalnızca 500 hatta bazıları hiç belge vermiyor. O sebepten hangi lisenin hangi belgeye sahip olduğunun iyi bir şekilde araştırılması gerekiyor. Denizcilikte yer alan maaş seçeneklerinin diğer mesleklere göre daha yüksek olduğunu da belirtmek şart.

Bunun dışında meslek ve denizcilik hakkında sormak istediğiniz soru olursa yorumlardan yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*