Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Doğramacı Maaşları

Bazı meslekler hakkında internette bilgiye ulaşmanın son derece güç olduğunu söyleyebiliriz. Maaşları hakkında bilgi sahibi olmak şöyle dursun, genel olarak iş hakkında bilgi sahibi olmanın bile neredeyse imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca genel olarak bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Böyle bir durumda biz de çoğunlukla o meslekten birkaç kişi ile görüşerek bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Doğramacılık günümüzde çok sık yardım aldığımız ama çok fazla karşılaşmadığımız meslekler arasında yer alıyor. Özellikle pvc kapı ve pencereler için plastik doğramacılarla çok sık işimizin düştüğünü söyleyebiliriz.

Plastik Doğramacı Maaşları

Plastik doğramacılar çoğunlukla kendi işlerinde çalışıyorlarmış. Bazı durumlarda maaşlı olarak çalışıldığını da söylemek mümkün diyebiliriz. Plastik doğrama ustası maaşlarının zaman içerisinde artış gösteren bir grafiğe sahip olduğunu söylersek yanlış olmayacaktır. Pek çok firma ortalama olarak bir doğramacı ustasını 2.500 TL den başlayarak işe almaktadır. Bunun dışında plastik doğramacı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen çıraklarında ortalama olarak asgari ücretten işe başladığını söylersek yanlış olmayacaktır.

Alüminyum Doğramacı Maaşları

Alüminyum doğramacı maaşları için de aşağı yukarı aynı maaşların söz konusu olduğunu söylersek yanlış olmayacaktır. Çoğunluk sanayi bölgelerinde daha rahat iş bulmalarının yanı sıra giderek artan bir ihtiyacın ortaya çıkması da alüminyum doğramacı ihtiyacının artmasını sağlamıştır. Özellikle alüminyum doğramacı maaşlarının da 2.500 – 3.000 TL den başlayarak yapılan işin zorluğuna ve boyutuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Elimizden geldiğince az bulunan meslekler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağladığımız web sitemiz hakkında farklı mesleklere ait bilgilere ulaşmak isterseniz bize yorumlardan ulaşabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir