Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Dozer Operatörü Maaşları Ne Kadar

Daha önce bu konu hakkında detaylı bir şekilde maaş bildirimi yapmıştık. 2019 yılına girmemizle birlikte maaşlarda bir güncelleme olacağı için dozer operatörü maaşları 2019 başlığı altında bu konuya değinmemiz gerektiğini daha uygun gördük.

Dozer Operatörü Nasıl Olunur

Gerekli eğitimleri aldıktan sonra sahip olunan ehliyet için direksiyon sınavına girmek gerekmektedir. Bu konuda sınav yönetmeliği hakkında ve belgenin ücreti hakkında bilgi sahibi olmak için en yakın sürücü kursuna başvuru yapabilirsiniz. Her sürücü kursunun eğitimleri olmadığı için onların yönlendirmesi ile bu belgeyi ve eğitimleri veren en yakın sürücü kursuna yönlendirme yapılacaktır.

Dozer Operatörü Çalışma Şartları

Genellikle kazı yapma, dolguda ve çekme, itme gibi işlemlerde yararlanılan dozer operatörleri yaptıkları işlere göre farklı çalışma şartları altında görevlerini yapabilirler. Bazı firmalar dozerlerini kiralık olarak çalıştırdıkları için çalışma şartları daha esnek olmasına rağmen bazı firmalarda düzenli olarak operatör çalıştırma yeterliliği aramaktadırlar.

Bu operatörlerin işini aktif olarak yapabilmesi için göz attığımız iş ilanlarında çoğunlukla

  • Seyahat engeli olmayan
  • Vardiyalı çalışabilecek
  • Disiplinli titiz
  • Ekip çalışmasına uygun

Kişilerin başvurularının değerlendirilmeye alındığını söyleyebiliriz. Son dönemlerde dozer operatörü belgesine/ehliyetine sahip olan kişilerin sayısı çoğaldığı için maaşlarının da değiştiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Dozer Operatörü Maaşları 2019

Bu konuda internette 3.000 TL – 4.000 TL arasında rakamların telaffuz edildiğini görüyoruz. Genellikle kulaktan dolma bilgilerle yazılan bu rakamların çok gerçekçi olduğunu söyleyemeyeceğiz. Bu konuda biz iş ilanlarını aradığımızda (yaklaşık olarak 6 tane iş ilanını aradık) firmaların ortalama olarak deneyime bağlı olarak 2.000 TL ile iş başı yaptırdıklarını söyleyebiliriz. Sorup soruşturduğumuzda çalışma şartlarına bağlı olarak bu işte çalışanların 6.000 TL’ye kadar maaş alabildiklerini ama çoğunlukla çalışanların 2.000 – 3.500 TL arasında çalıştıklarını öğrendik.

Eskiden bu işi yapan kişi sayısının az olduğu dönemlerde dozer operatörü maaşlarının daha yüksek olduğunu söyleyebilirdik. Günümüzde o zamanlardan kalma bir alışkanlıkla maaşlarının çok yüksek olduğuna dair düşünce hala yerini koruyor.

Sizin bu konuda maaşlar hakkında yapacağınız yorumlar merak ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir