Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Düz Memur Maaşı 2018

Memur maaşları hakkında çok fazla yorum gelmeye başlayınca 2018 yılı için yazımızı güncellememiz gerektiğini düşündük. Aslına bakarsanız kurum ve çalışanların çalışma süresi, çocuk sayısı, çalışılan bölge ve çalışma şartlarına göre aldığı maaşların farklılık gösterdiğini belirtmek gerekiyor. Geçtiğimiz sene sonunda alınan maaşları daha öncesinde detaylı bir şekilde yazmıştık.

Düz Memur Maaşları Ne Kadar

Maaşları ocak ayından itibaren alınan zamla birlikte 2829 TL civarında olacağını söylemek mümkün olmaktadır. Bu rakamlar tabi ki çalışılan kurum ve çalışma şartlarına göre hatta çocuk ve aile yardımına göre farklılık gösteriyor olsa da en düşük rakamları buna göre söylemek mümkün olmaktadır. Bir diğer konu başlığı ise en düşük emekli memur maaşı olarak 1845 TL olacağını söyleyebiliriz.

En Düşük Düz Memur Maaşı

Yapılan son zamlar ile en düşük memur maaşını 2857 – 2860 TL civarından söylemek mümkün olmaktadır. Temmuz ayında yapılacak zamla birlikte yazımızı güncelleyeceğiz. Tabi ki farklı bir kuruma göre de bu rakamların değişmesi söz konusu oluyor. Bu rakamlara bakılacak olursa memurlara en azından 108 TL zam yapıldığını görmek mümkün oluyor. Ne kadar zam alındı diye soracak olursanız memur ve memur emeklisi için ilk altı ayda yüzde dört ikinci altı aydı yüzde üç buçuk zam yapıldığını söylemek mümkün olabilir. Aynı zamanda yüzde dört olan zammın enflasyon farkı ile birlikte yüzde 5.66’ya yükseldiğini de söyleyebiliriz. Tek tek tüm memur kadrolarının maaşlarını açıklamaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir