Ebe Maaşları 2018

Doktorun olduğu yerlerde doğuma yardımcı olan, doktorun olmadığı yerlerde doğum yaptıran kişilere ebe denilmektedir. Ebeler aynı zamanda anne ve çocuk sağlığı açısından yürütülen çalışmalara da aktif olarak destek olup bu çalışmalara katılmaktadır.

Kamuda çalışan ebe maaşları bilindiği üzere enflasyon zam oranına göre maaşların temmuz ayından itibaren zam yapılmıştı. Bu zam ile birlikte 2017 temmuz ayında ebe maaşlarının (yeni işe girmiş) 2900 TL civarındaydı.

Yeni yıl ile birlikte ocak ayında yeni başlayan ebe maaşının 3000 TL civarında olması beklenmektedir. Bu rakamlar çoğunlukla ortalama rakamlar olduğu için net rakamlar için ocak ayını beklemek gerekmektedir. O zaman 2018 ile birlikte rakamlar güncellendiğinde bizde bu yazıyı güncelleyerek gerçek rakamları size ulaştıracağız.

İnternet üzerinde araştırma yapıldığı zaman çoğunlukla sağlıkçıların döner sermaye konusunda farklı yorumları olduğunu görmek mümkündür. Farklı konu başlıklarında ebe ve hemşire döner sermaye rakamlarına yorumlar yapılmaktadır. Bizim asıl amacımız burada siz değerli ziyaretçilerin yorumları sayesinde doğru rakamlar hakkında bilgilendirme yapmaya çalışıyoruz. O sebepten maaş ve döner sermaye konusunda bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız bu mesleği seçmek isteyen kişilerde doğru bilgiye ulaşmış olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*