Eczane Teknisyeni Maaşları 2018

Hatırlarsanız kısa bir süre önce eczacı kalfası maaşlarına değinmiştik. Bir dönem adını daha sık duymaya başladığımız bu meslek grubu yavaş yavaş kendini eczane teknisyenleri ile birleştirdi. Bu da bir anlamda eczane de çalışan her bireyin sahip olduğu belgelerle iş yapılacağı şeklinde yorumlanan bir konu oldu.

Eczane Teknisyeni Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor

Eczaneler, ilaç firmaları ve ilaç depolarında çalışan eczane teknisyenleri iki yıllık bir önlisans bölümünden (Eczane Hizmetleri bölümünden) mezun olmaları gerekmektedir. Ülkemizde pek çok üniversitede birinci öğretim ve ikinci öğretim şeklinde bulunan bu bölümden mezun olduktan sonra pek çok farklı eczanede iş bulabilirsiniz.

Bir önce ki yazımızda belirttiğimiz eczane kalfasından farklı olarak eczacı kontrolünde ilaçların kayıtlarının tutulmasından, sağlık ve ilaç kayıtlarının tutulmasını sağlarlar. Eczane teknisyenleri için bu bölümlere göz atmakta fayda olduğunun altını çizelim.

Aynı zamanda birkaç farklı eczane teknisyeni ile yaptığım görüşmeler sonucunda 7-8 sene önce bir senelik bir kurs ile eczane teknisyeni belgesinin verildiğini ancak günümüzde bu belgelendirme sisteminin ön lisans bölümüne geçtiğini öğrendik.

Eczane Teknisyeni Maaşı 2018

Eczane teknisyeni maaşı çoğunlukla çalışılan ile ve çalışma süresine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yeni başlayan eczane teknisyenleri 1700 – 1900 TL arasında işe başlarken deneyime bağlı olarak bu rakamı 2500 TL civarında görmekte mümkün olmaktadır. Tabi ki bu duruma nöbet ve yemek ücreti gibi ücretler dahil değildir.

Zaman içerisinde nöbet sayısına göre ekstra ücret alınabilir. Aynı şekilde eczaneniz size yemek ve yol ücretini de ayrıca ödeyecektir. Bunu işe başlamadan önce konuşmanın faydası olduğunu belirtelim.

İnternet adresimizde görmek istediğiniz bir konu başlığı olursa yorumlara yazmanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde merak ettiğiniz konu başlığını sizin için araştırarak yazacağımıza emin olabilirsiniz. Aynı zamanda konu başlıkları hakkında bir fikriniz varsa lütfen yorum yazmaktan çekinmeyin. Yaptığınız yorumlar kısa bir süre içerisinde cevaplanacaktır. Herkese mutlu günler diliyoruz.

 

50 yorum

 1. Şuan eczane hizmetleri bölümünde okumaktayım ve rakamlar doğru yalnız çok bişey beklenmemeli bence günümüz şartlarında 2500 gibi maaşlar çok zor alınıyor maaleset

 2. Ben şuan eczane hizmetleri bölümünü okuyorum fakat sınıf öğretmenliği istiyorum ama sınava çalışmak için gec kaldigimi düşünüyorum teknisyen olan arkadaşlar bana bu konuda fikir sunabilir mi ? Yani bölüme devam etmeli miyim ücretleri ne kadar

 3. 2006 başladım yıl 2018 devam askeri ücret devam nöbet parası 50 ayda 1 nöbet çok sıkıntılı durumlarda işimi görüp geliyorum bu mesleğe başlamaya düşünen arkadaşlara gidin bence başka iş arayın kendinize bir zaman sonra yürümüyor artık hastalar bunaltıyor ecz.lar biyandan sıkıntı arkadaş iş yükü çok bence bu mesleğin hakkı :2000-2500 arası olması lazım

 4. BEN 2 YILLIK ÜNV MEZUNUYUM ECZ HİZMETLERİNDEN MEZUN OLDUM 3 YILDIR AYNI YERDE ÇALIŞIYORUM MAAŞIM ASGARI ÜCRET 300 TLDE YEMEK ÇEKİM VAR MAAŞIMA ZAM İSTEMELİMİYİM?

 5. slm arkadaşlar.13 yıllık tecrübem var.ama son 5 yıldır kurs açılmadıgından dolayı kalfalık belgesi alamadım ve şimdi eskişehirde eczane arıcam sıkıntı olurmu acaba?yani illaki kalfalık belgesi gerekıyormu.bilgilendirirseniz sevinirim.

 6. Merhaba ben üniversite öğrencisi adayıyım ve eczacılık okumak istiyorum eczane hizmetlerini dgs ile dört yıla tamamlarsam eczacı olur muyum ve eczane açabilir miyim ?
  Bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

 7. Oncelikle çırak olan arkadaslara tavsiyem başka bir meslege2 yönelin. Hicbir gelecegi olmayan tamamen eczaneye ve eczaciya bağlı olan bir iş.çok pisman olursunuz. Gidin baska bir meslek dalinda kendinizi yetistron geleceği olan kendi. İşini yapabileceğiniz meslek secin. 750 yada 1000 lira ya hic gitmeyin.asgari ucret alan kalfa arkadaslarim. Sizde calismayin o paraya. Zaten fazla mesai ve diger ek odemeleri vermiyorlar birde asgari ucretemi caliaiyosunuz. Kimssye tavsiye etmiyorum bu isi

 8. maraba bende yeni kazandım ve gerçekten çok korkuyorum şimdi yapayim hiç bilmiyorum bu bölüm bittikten sonra çırak mı olmaz kendi ecanımızı acamiyacakmiyiZ gerçekten çok kötü.

 9. yirmi dört senedir bu meslekteyim çok cefasını çektik mesleğin ama çok vefasız bir meslek liboş bir eczacının iki lafındasın kalfalık belgemi ve sonrasında teknisyenlik belgemide aldım son çalıştığım yerde yirmiyedi yıllık eczacıya iş öğrettim çoğu elemanı olmasın bu mesleği yapamaz mesai saatinden sonra bile sizi arayıp iş buyururlar çoğu ama paraya geldimi ben fakulte okudum o kadar para kazanamıyorum derler yada o kadar sermaye yatırdım maaşınız cok bile diyende var eee bende iki yüksek okul mezunuyum bir sene fazla okudum diye havalar binbeşyüz insanlık namına birşey yok eczacının derdi sadece kasadaki para miktarıdır elemanın derdi önemli değil istisnalar çok az bu işin hakkı işinde iyisen 3000 tl dir en kötü kazanan eczane ayde temiz 15000 tl kazanıyor masraflar hariç ve benim tecrübem fazla geldiği için işsizim dört beş yıllık tecrübesi olsun işimi biraz görsün idare edecek kadar 1800 tl veririm yılda yüz lira zam yaparım emeği sömürmeye devam eczacıların daha anlatmadığım o kadar çok şeyi var ki inamazsınız ben pişmanım bu mesleğe girdiğim için yaşınız ilerledikçe popilerliğiniz bitiyor uzak durum bence sanayide motor ustası daha fazla para kazanıyor emin olun kalın sağlıcakla ….

 10. Geçen sene mezun oldum 6 ay özel hastane eczanesinde çalıştım asgari ücretle başladım.Askerlik yüznden çıkardılar. Özel hastanelerde en yüksek maaş 2000 2500 arası oynuyor orda çalışan 14 yıldır bu mesleği yapan kişi var 2300 alıyordu İstanbulun bi çok özel hastanelerinde çalışmış kişi hiç değer vermiyorlar işkurdan alıyorlar 3 ay çalıştırıp çıkarıyorlar bi çok özel hastane böyle yapıyor bu meslekte para kazanmak istiyorsanız memur olun başka çaresi yok kpss 1 yıl çalışın sonra gerisi gelir inşallah kontejan açarlar

 11. özellerde asgari ücret veya daha aşağısını alıyor olabilirsiniz, ama kpss den bu bölümle devlet hastanesine atananların da aynı düzeyde düşük maaş aldığını sanmıyorum. Normal memur maaşı alıyorlardır

 12. Merhabalar ben 2002 yılından beri teknikerlik yapıyorum bunun 8 senesi serbest eczanede kalan sürede özel hastane eczanesinde çalıştım ve halada çalışıyorum şuandaki maaşım 1650 tl içler acısı bi durum bence onca yıllık tecrübe çöp bence başka işe bakın derim keşke hakkını alabilsen ama serbest eczanedede eczacının iki dudağının arasındasın çok sıkıntılı bi iş

 13. Öncelikle herkese merhabalar. Ben bu bölümün ilk mezunlarındanım. 6 Yıl önce devlet hastanesine eczane teknikeri olarak atandım. Biz mezun olduğumuzda bu bölümün ataması bile yoktu. Çok çaba sarf ettik. Daha sonra 5-6 gibi çok komik rakamlar ile alımlar yapıldı. Nihayetinde 5 kişilik alımda çok şükür atandım. Mezun olacaklara tavsiyem kesinlikle Kpss ye çok çalışsınlar ve devlet hastanelerine atanmaya baksınlar.Serbest eczanelerde ve özel hastanelerde bu iş kesinlikle yapılmaz. (çalıştım biliyorum) Maaşımı merak edenler için şubat maaşı 2732+ sabit ek ödeme 1170+ performans 427 =4329 tl (Performans hastaneye göre değişir şahsen biz kaç aydır performans alamıyorduk yeni almaya başladık).

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*