Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Eczane Teknisyeni Maaşları 2019

Geride bıraktığımız sene eczane teknisyeni maaşları 2018 konusuna detaylı bir şekilde yer vermiştik. İtiraf etmek gerekirse sizden en fazla yorum bu konuya gelmiş ve pek çok kişi maaş konusu hakkında güncelleme yapmamız gerektiğini belirtmişti. Bizde bu doğrultuda düşünerek eczane teknisyeni maaşları 2019 konusunun yazılması gerektiğini düşündük. Bu yazının daha detaylı bir şekilde hazırlanacağını söyleyebiliriz.

Eczacı Kalfası ile Eczane Teknisyeni Aynı mı

Sektörle fazla bağı olmayan kişiler bu soruyu çok fazla sorduğu için bu sorudan başlayabiliriz. Bir dönem eczane kalfası ismi ile de tanınan eczane teknisyenlerini artık aynı başlık altında birleştirmemiz mümkün olabilir. Eczane teknisyeni olmak için iki yıllık önlisans (Eczane Hizmetleri Bölümü) mezunu olmanız yeterli oluyor. Eskiden eğitim ve basit belgelendirmeler ile yapılan bu işlemin günümüzde daha detaylı bir eğitim sonucunda belgelendirildiğini söyleyebiliriz.

Yapılan iş genel olarak eczacı kontrolünde ilaçların kayıtlarının tutularak verilen hizmet konusunda eczacıya yardımcı olmak şeklinde tanıtıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bundan 8 – 10 sene öncesine kadar bir senelik kurs ile alınabilen bu belgelerin günümüzde sadece önlisans mezunu olan kişilere verildiğinin de altını çizelim.

Eczacı Teknisyeni Maaşı 2019

Şimdi gelelim asıl konumuza, günümüzde özel sektör olarak adlandırabileceğimiz Eczanelerde çalışmanın maaş sınıflandırılması pek çok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilir. Örneğin bulunduğunuz il, hatta mahalleniz bile maaşları doğrudan etkileyebildiği gibi eczacınızda maaş konusunda doğrudan etkilidir. Günümüzde nöbet ve yemek ücretlerinin ayrıca eczacı teknisyenine verildiği düşünülecek olursa maaşların ortalama olarak 2000 TL ile 3000 TL civarında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Geçen sene eczacı teknisyeni maaşlarını yazdığımız zaman pek çok kişi bu konuda doğru olmadığına dair yorumlar yazmıştı. Özel sektör olması nedeniyle maaşların değişken olduğu bu meslek hakkında yorum ve maaşlarınızı yazarsanız illere göre değişiklik gösteren bu rakamları daha doğru bir şekilde yazmamız mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir