Ekskavatör Operatörü Maaşları 2019

Hatırlarsanız kısa bir süre önce dozer operatörü, kepçe operatörü maaşlarını detaylı bir şekilde yazmaya çalışmıştık. Biz web sitemizde maaşlar hakkında bilgilendirme yapmadan önce elimizden geldiğince o konuda çalışan işletmeleri arayarak maaşların ne civarda olduğunu öğrenmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda ekskavatör operatörü maaşları 2019 yılı için masaya yatırılacaktır.

Ekskavatör Operatörü Ne Kadar Maaş Alır

İtiraf etmemiz gerekir ki bu konuda net bilgi sahibi değildik. Önceliğimiz sizden gelen yorumlara göre maaş aralığını yazmak olduğu için ekskavatör maaşlarını biraz daha sonra yazmaya karar verdik. Şimdi gelen yorumlara göz attığımız zaman artık maaşları yazmamız gerektiğini düşünerek araştırma yaptık.

Yaklaşık olarak 10 firmanın ilanına göz attık. Bu 10 firmanın 7 si bize geri dönüş yaptı. 3 tanesi ise ekstra şartlar öne sürdü. Vardiyalı çalışma şartları bütün firmaların öncelikleri arasında yer alıyordu ama firmalardan bir tanesi yurtdışında çalışma yapmamız için pasaportumuz olup olmadığını sordu. Diğer ise 1 aylık deneme süresi gerektiğini söyledi. 3. firma ise telefonumuzu hiç cevaplandırmadı.

Ekskavatör Operatörü Maaş Aralığı

Firmalarla sohbet ettiğimizde bu işlerin artık eskisi kadar popüler olmadığını ve pek çok kişinin bu belgeye sahip olduğu için maaşlarının düşük olduğunu söylediler. Genellikle maaşları 3.500 TL’den başlıyor şeklinde bir düşünce olmasına rağmen son dönemlerde bu fiyat aralığının sabit kaldığını da sözlerine eklediler.

Yine de işe yeni başlayacak operatörler için uygun görülen fiyatın 2.500 TL den başladığını söyleyebiliriz. Daha sonrasında çalışma durumuna bağlı olarak maaşın artması söz konusu oluyormuş. Tabi ki bu durumun gerçekliği hakkında bilgi sahibi değiliz.

Biz internette diğer web sitelerinde çoğulukla ekskavatör maaşlarının 3.500 TL’den başladığını gördük, okuduk. Fakat yaptığımız araştırmalarda maaşların ortalama olarak 2.500 (hatta 2.000 TL) den başladığını da gördüğümüz için bunu belirtmemiz gerekiyor.

Yine de ortalama maaş aralığının 4.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Siz şimdi diyeceksiniz ki hem 2.000 TL diyorsunuz hem de 4.000 TL nasıl olacak bu iş? Öncelikle çalışma şartlarına ek imkanlara ve deneyime bağlı olarak aldığınız maaşı hızlı bir şekilde artırmanız mümkün olabilir. Tabi ki çalıştığınız şehrin bu konuda son derece önemli olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğiz.

2 yorum

  1. Bu operatör sektörü git gide bitecek çünkü artık operatör yetiştirilmiyor veya yetişmiyor maaşlar çok düşük bu nedenle bu mesleğe rağbet bitiyor bu maaşa daha basit işlerde alınabiliniyor o yüzden kimse bu düşük ücrete kendini sıkıntıya riske koymaz dışarda zaten bu parayı rahat alabiliyor operatörlük yapmaya ne gerek var ben bir operatör olarak bu mesleği bırakmayı düşünüyorum benimle aynı fikirde olan meslektaşlarımın olduğunu biliyorum

  2. Merhaba ben 15 yıldır ısmakinasi servisinde çalışıyorum almanya’da her türlü makina kullanmaktan tutun bakımı ve tamiri e kadar yapıyorum şimdi benim maaşım sizce türkiyede ne dır nekadar olur saygılar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*