Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Er Maaşları 2018

Son zamanlarda çok sık yorum gelen bir konu başlığına değinmek istiyorum. Asker maaşları ne kadardır? Ben askerlik yaptığım dönemlerde 17 TL olan maaşın günümüzde ki hali merak edildiği için araştırdım.

Kısa bir süre öncesine kadar asker maaşları 40 TL civarındayken 110 – 130 TL olmuştur. Tabi ki Doğu’da maaşların daha farklı olduğunu da söylemem gerekiyor. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda çoğunlukla birbirinin alıntısı olan bilgiler yer alıyor. Büyük bir kısmı geçmişten kalma bilgiler olduğu için onlara açıklık getirmek istedim.

Doğuda Er Maaşı Ne Kadar

Doğuda er maaşı (er harçlığı) 220 – 230 TL arasında olduğu bilinmektedir. Bu rakamlarda kısa bir süre öncesine %100 den daha yüksek oranda zam yapılmıştır. Her ilde farklı olduğu için net bir rakam vermek çok zor. Hal böyle olunca ortalama rakamları sizinle paylaşmak istedik.

Batıda Er Maaşı Ne Kadar

Her ne kadar biraz önce değinmiş olsak da batı illerinde askerlik yapan kişilerin maaşını bir kez daha yazmakta fayda var. Batı da er maaşı 110 TL dir. Erbaş olduğunda maaşın daha da arttığını söyleyebiliriz. Erbaş maaşlarına kısa bir süre içerisinde detaylı olarak değineceğiz.

Yorumlarınız bizim için çok önemlidir. O sebepten merak ettiğiniz tüm konu başlıklarını bizimle paylaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince kısa bir süre içerisinde cevap vermek istiyoruz. Bir de askere gitmek isteyen kişilerin daha doğru bilgilere ulaşması amacıyla askerlik yaptığınız ili ve verilen harçlığı paylaşırsanız daha doğru bilgilere ulaşılması sağlanacaktır. Bizi takip etmeye devam edin. Herkese mutlu günler diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir