Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Fabrika Müdürü Maaşları 2018

Çok merak edilen bir konu olarak müdür maaşlarına göz atmaya ne dersiniz? Genellikle müdür maaşları sır gibi saklansa da ara sıra açıklanan analiz raporları sayesinde üst düzey yönetici maaşları hakkında az da olsa bilgi sahibi olabiliyoruz. Hatırlarsanız daha önce de değindiğimiz gibi bankacılık sektöründe 2018 yılında da maaş konusunda zirveyi kimsenin geçemeyeceğini söyleyebiliriz. Hatırlamayanlar için bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri ve bankacılıkta 600.000 TL Brüt ile maaş rekoru bulunduğunu hatırlatmış olalım. Peki ama 2018 yılı maaş rakamları ne olabilir?

2018 Yönetici Maaşları

Daha önce de değindiğimiz gibi yönetici maaşları farklı sektör ve çalışma şekillerine göre artabilmektedir. Çoğunlukla geride bıraktığımız sene için Bankacılık ve Finans, Üretim, Bilişim, Sağlık gibi farklı sektörlerin yeniden başı çekeceğini düşünebiliriz. Tabi ki Üretim ve İhracat konu başlıklarına da ayrıca değinmekte fayda var…

Bankacılık ve Finans sektöründe brüt maaşa daha önce değinmiştik. Aslına bakarsanız bilgi teknolojileri ve bilişim sektörünün gelişmeye devam etmesiyle alınacak yönetici maaşlarının da bu sene biraz daha artacağını söyleyebiliriz. Özellikle 300 – 320 bin TL arasında en yüksek maaş olduğunu söylemek mümkündür.

Sağlık sektöründe maaşların yıllık 100.000 – 350.000 TL arasında olduğunu, perakende sektöründe de aşağı yukarı aynı rakamlardan bahsedilebileceğini söyleyebiliriz. Tabi ki iş ve maaş büyüdükçe alınan risk ve gerginliğinde arttığının altını çizmek gerekiyor. Hedeflerin tutturulması ve yapılan işin artması açısından yönetici maaşlarının da son derece büyük bir önemi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Her ne kadar ortalama rakamlardan bahsedilse de beklenenden büyük hedeflerin tutturulması durumunda ekstra prim ve ortaklık benzeri tekliflerinde çoğunlukla yönetici maaşlarında ön plana çıktığını biliyoruz. Şu ana kadar maaşları araştırırken bizzat muhatapları ile görülmeye çalışsam da bu yazıyı yazarken çeşitli finans firmalarının ve haberlerin izinden gitmeye çalıştım. Eksiklikler olursa öğrendikçe bu yazıyı güncelleyeceğim. Lütfen bizi yorumsuz bırakmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir