Fizyoterapist Maaşları 2019

Son zamanlarda popülerliği giderek artan bir alan olan fizyoterapist maaşları sizin için araştırdık. Son zamanların en gözde mesleklerinden bir tanesi olmasını bir kenara bırakacak olursak zaman içerisinde öneminin daha ön plana çıkacağını söyleyebiliriz. Daha önce ki yıllarda fizyoterapist maaşları ile ilgili birkaç içerik yazmıştık. Bu içerikler geçerliliğini yitirince kolları sıvadık ve yeniden bir içerik yazmamız gerektiğini düşündük.

Fizyoterapist Ne İş Yapar

Öncelikle kısaca fizyoterapist maaşları bahsetmeden önce yaptıkları işler ilgili basit bilgilere değinmemiz gerektiğini düşünüyorum. Fizyoterapist hastalık ve sakatlıklara bağlı olarak pek çok farklı yöntem deneyerek kişilerin iyileşmesini sağlayan bir meslek dalıdır. Sağlık sektöründe önemi her geçen gün daha da fazla hissedilen fizyoterapist maaşları ne yazık ki hala ülkemizde hak ettiği yerlerde bulunmamaktadır.

2019 Fizyoterapist Maaşları

Özel sektör ve kamu için maaş aralıklarını farklı yazmamız gerekmektedir. Devlette fizyoterapist maaşları sabit olsa da özel sektör için il ve çalışılan yıla bağlı olarak fiyatın farklı olduğunu söyleyebiliriz. O sebepten net bir rakam yazmanın çok da doğru olmadığını belirtmek gerekiyor.

Kamuda Fizyoterapist Maaşları 2019 Devlet

Kamu için geçtiğimiz hafta birkaç kişiden rakam aldım. Net bir şekilde şunu söyleyebilirim ki, net maaşlarının 3.000 – 3.200 TL arasında olduğunu ve döner sermaye ile maaş aralığının 4.500 – 5.000 TL civarında olduğunu belirtebiliriz. Tabi ki bu rakamlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda net maaş alan fizyoterapistler yorum yazarlarsa bizlerde illere ve çalışılan yıllara göre daha net bir bilgi sahibi olabiliriz. Şu bir gerçektir ki kişiden kişiye farklılık gösteren bu hususun tabi ki alınan maaşlara da doğrudan etkisi olacağı kaçınılmazdır.

Özelde Fizyoterapist Maaşları 2019

2018 yılı 2019 yılı arasında ne yazık ki maaş anlamında çok ciddi bir farklılık ortaya çıkmamaktadır. Özel sektörde çalışan fizyoterapistlerin maaş aralığının devlet memurlarının net maaşlarına yakın olduğunu ve aşağı yukarı 3.000 – 3.500 TL civarında olduğunu görebiliyoruz. Bu çalıştıkları kuruluşa göre de değişkenlik gösterebilen bir husustur. O sebepten maaş aralığı hakkında net bilgi vermenin pek de mümkün olmadığının tekrardan belirtmekte fayda bulunmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*