Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Garson Maaşları Ne Kadar

Garsonlar bir restaurantın olmazsa olmazıdır. İş sektörü çoğunlukla özel sektör olduğu için maaşlarında da ciddi bir fark olduğu açıktır. İyi bir yemeğin lezzetli olması kadar zamanında ve hızlı servis edilmesi de gerekmektedir. Bu işten sorumlu olan garsonlarda farklı yerlerde farklı ücretlerle çalışırlar. Sizler için garson maaşlarını araştırdık.

Garson Maaşları İstanbul

İstanbul ayrı bir dünya olmuş. Küçük cafe ve restaurantlarda garson maaşları çoğunlukla asgari ücretten başlıyor. Bunun dışında hızlı bir şekilde yükselebileceğiniz zincir restaurantlarda maaşların arttığının da altını çizmek istiyoruz. Zincir restaurantlarda çalışan şef garson maaşları çoğunlukla çalışan garson maaşlarının iki katına yakın olabiliyor. Bu söylediklerimiz havada kalmaması için şu şekilde yazabiliriz.

İşe yeni başlayan garson maaşları 1500 – 1800

Şef garson maaşları 2500 – 4000 arasında değişmektedir.

Tabi ki bu rakamlara çalışılan işin ismi, çalışılan yer, görev süresi, çocuk sayısı ve şirketin işe alım politikalarının da son derece önemli olduğunu söylemek mümkündür. Çalışılan süreye ilave olarak garsonlukta işi hızlı yapmanın da son derece büyük bir önemi bulunmaktadır. İşi hem hızlı yapıp hem de işi zamanında yetiştiren garsonların daha hızlı yükselmesi mümkün olmaktadır. Bu durumda maaşınıza ek olarak gelecektir.

Garson Maaşları Bursa

Bursa gibi yemek sektörünün ileri olduğu illerde de garson maaşlarının aynı fiyatlarda gittiğini söylemek mümkün olmaktadır. Çoğunlukla yeni işe başlamış garsonların asgari ücretlerle işe başlıyor olmasının yanı sıra çalıştığınız yere göre de fiyatlar değişebilir.

Büyük restaurantlarda çalışan garsonların aylık ücretlerinin 4000 TL ye kadar gittiğini söyleyebiliriz.

Bu konuda eklemek istediğiniz bir şey olursa yorumlarda belirtmeniz yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde elimizden geldiğince yorumlarınıza cevap vereceğimize emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir