Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Gemiadamı Maaşı Ne Kadar

Gemicilik apayrı bir sektör halini almış durumda… Maaşları, çalışma şartları ve sunduğu olanaklar diğer mesleklerden ayrıldığı için çok farklı bilgilerin yayıldığını söylemek mümkün oluyor. Peki ama gemi adamı 2018 maaşları nelerdir? Bu konu başlığını sizler için masaya yatırdık.

Öncelikle gemi adamlarının çalıştığı şirketlere göre farklı maaşlar aldığını belirtelim. Bu maaşlar eğer uluslararası bir şirkette çalışılıyorsa dolar üzerinden olduğu için daha yüksek fiyatlar ortaya çıkabilir.

Yeni Başlayan Gemiadamı Maaşı

Gemi adamı olmak için Denizcilik Liselerinin Güverte Dalından mezun olmak yada özel kurslardan gemi adamı olur belgesi almak gerekmektedir. Her durumda bu belgeler ve alınan transkriptleri liman başkanlığından onaylatarak gemi adamı cüzdanı sahip olursunuz. Daha sonrasında ise çalışacağınız bir gemi bulana kadar farklı firmalarla görüşmeye başlarsınız. İnternet üzerinde gemiadamlarının çok yüksek maaşlar aldığına dair bir takım haberler dolanmaktadır. Bunların bir kısmının doğruluk payı olmasına rağmen yorumlara göz atmanızı özellikle belirtmek istiyoruz.

Gemi Adamı Maaşları 2018

Yeni başlayan gemi adamı maaşının 2000 – 3000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yola giden gemi adamları ise 1500 – 2500 $ arasında ücret alabilmektedir. Gemi adamlarında elde bulunan belgelere göre ve tabi ki yabancı dile göre bu rakamların çok daha artması olasıdır. Gemi adamları önlisans yada lisans bölümünden mezun olduktan sonra vardiya zabiti olmaya hak kazanırlar. O zaman aldıkları paraların ve çalışma imkanlarının daha da artacağını söyleyebiliriz. Özellikle gemi adamlarının çalışma imkanları için şirketlerin son derece önemli olduğunu söylemek mümkündür. Bunu başka bir yazıda detaylı olarak inceleyeceğiz.

Çalışılacak firmanın tespit edilmesi ise bambaşka bir konu başlığı olduğu için onu ayrı bir yazı da ele almak istiyorum. Her ne kadar burada ortalama rakamlar vermeye çalıştıysak da bu rakamların farklı olması da mümkün olacaktır. O sebepten aldığınız maaşları buraya yazarsanız yeni gemi adamı olmak isteyen kişilere yardımcı olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir