Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Hava Kontrolörü Maaşları

Son zamanlarda sık yorumlarda karşılaştığımız bir meslek olarak hava kontrolörü maaşları ön plana çıkmaktadır. Bir takım haber sitesi ve forum sitelerinin abartılı haberleri sonucu bu mesleğe olan merakın giderek artmasını sağlamıştır. Kontrolör maaşları son zamanlarda giderek artan bir grafik çizmektedir. Bir anlamda havacılığın artması ve ciddi bir ulaşım biçimi olarak ön plana çıkması sonucu hava kontrolörü maaşları ciddi miktarda merak edilmektedir. 2017 yılı için hava kontrolörü maaşlarının (işe yeni başlamış bireyler için) 4.500 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Hava Kontrolörlüğü Nasıl Olunur

Tabi ki kontrolör olmak da sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle dört yıllık bir fakülte mezunu olmak ve sivil havacılık bölümünde okumanız gerektiğini belirtmek gerekiyor. Daha sonrasında ise ilgili bölümlerden mezun olduktan sonra uygun KPSS’ye giriş yaptıktan sonra hava kontrolörü olmanız mümkün olmaktadır. Son dönemlerde maaşlarının daha da artacağı söylentilerinin şu an için ciddi bir dayanağı olmadığını da belirtmek istiyorum. Bunun dışında meslek seçimi yapmak isteyen gençlerin kesinlikle bu bölüme yönlenebileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Yakın bir gelecekte bu mesleğe olan ilginin artacağını ve pek çok benzer meslekte olduğu gibi belli bir doyuma ulaşacağının da altını çizmekte fayda var.

Hava Kontrolörü Maaşları 2018

Şimdilik işe yeni başlayan hava kontrolörü maaşları için ortalama rakamlardan bahsetmek mümkün olmaktadır. Tabi ki yeni yıl ile 2018 senesi içerisinde hava kontrolörü maaşlarını da internet adresimizden güncelleyeceğiz.
İnternet adresimizde yer verdiğimiz maaş bilgileri çoğunlukla siz değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumlara göre yazılmaktadır. O sebepten yeni bir meslek maaşı yazılmasını istiyorsanız yorumlarda belirtmeniz yeterli olacaktıt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir