Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Hemşire Maaşları Özel ve Devlet

Sağlık personeli maaşlarına internet adresimizde ilk kez yer veriyoruz. Bildiğiniz üzere hemşire maaşları özel sektör ve kamu çalışanı olarak iki farklı başlık altında incelenebilir. Çalışılan hastanenin özel sektörde son derece önemli olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda hizmet yılı da maaşa etki eden en önemli unsurdur.

Özel Hastane Hemşire Maaşları 2018

Farklı şehirlerde bulunan özel hastanelerde yan haklarını dahil etmeden yorum yapacak olursak maaşların 2000 TL – 3000 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Bu maaş aralığı oldukça açık olduğu için deneyim ve çalışılan sağlık kurumunun işe alım politikalarına göz atmak gerekmektedir.

Hemşire Maaşları Devlet 2018

Kamu hastaneleri ve diğer sağlık kuruluşlarında hemşire maaşları bir takım etkenlere bağlı olarak değişir. En çok bilineni derece ve hizmet yılıdır. Bunun dışında eşin çalışması (medeni durum) çocuk sayısı ve hizmet yapılan yer gibi çeşitli kriterlerin de maaşı artırdığını söyleyebiliriz.

Hizmete yeni başlamış bir personelin maaşına göz atacak olursak 2800 – 3000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. 10 senelik görev yapan ve 2 çocuk sahibi bir hemşire maaşı da 3400 – 3600 TL arasındadır.

Yukarıda yazdığımız rakamlar ortalama rakamlar olduğu ve gerçek çalışanların kademe ve dereceleri, çalıştıkları kurum ve kurumun bulunduğu yerler tam olarak bilinmeden net bir rakamın yazılmasının son derece güç olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Aynı zamanda lisans, ön lisans ve lise mezunu şeklinde farklı mezuniyetlerinde maaş üzerinde doğrudan etkisi olduğunu hatırlatalım. Bunun dışında internet adresimizde merak ettiğiniz tüm soruları yazabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde bu soruların cevaplarının ekleneceğinin de altını çizmiş olalım. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir