Hostes Maaşları 2018

Son dönemlerde hostes maaşı konusunda daha çok yorumla karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl birkaç farklı havayolu şirketinden öğrendiğimiz kadarıyla hostes maaşlarına yer vermeye çalışmıştık. Şimdi ise daha detaylı bir şekilde kabin memuru maaşları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Dilerseniz öncelikle bu meslek hakkında bilgi vermeye çalışalım. Kabin memurluğu yani bilinen ismi ile host/hosteslik ülkemizin havacılık sektöründeki büyüme hızına benzerlik gösteren bir ilgi ile büyümesine devam ediyor. Özellikle 2000 yılından bu yana hosteslik mesleğine duyulan ilginin son derece yüksek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Hostes Alım İmkanları

Hosteslerin istihdam edilmesi mevcut filonun büyüklüğü ile doğrudan ilişki içerisinde, ülkemizin dünyanın en hızlı büyüyen hava yolu firmalarına sahip olması ve dünyanın en büyük havaalanlarına sahip olması gibi nedenlerden dolayı hostes alım imkanlarının zaman içerisinde artış gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Hostes Maaşları

Öncelikle hostes maaşlarının çalıştığı hatta çalışma süresine ve tabi ki çalıştığı şirkete göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Yeni işe girmiş bir hostes ortalama olarak 5.000 – 6.000 TL arasında bir maaş almaktadır.

Tecrübeli bir kabin memuru ise (ortalama beş senelik çalışma süresinden bahsedilebilir) 7.000 TL’DEN başlayarak 10.000 TL’YE kadar maaş almaktadır.

Maaşa eklenen ekstralar arasında yıl içerisinde alınan ikramiyeler, yakıt paraları ve diğer yardımlarda yer alıyor. Hal böyle olunca maaşların daha da arttığını söylemek yanlış olmayacaktır. Çalışılan hatta göre diğer artılardan faydalanmanız da söz konusu olmakta…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*