Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

İmam Maaşı 2018

Din hizmetleri sınıfında çalışan personellerin maaşları ile ilgili çok fazla soru gelmeye başladı. Biz de imam ve vaizlerin maaşlarını yazarak başlamaya karar verdik. Dilerseniz öncelikle vaiz maaşlarını yazarak yazımıza başlayalım. Hazır maaş ve diğer çalışma bilgilerine değinmeden önce altını çizmek istediğimiz bir konu başlığı bulunuyor. İnternet adresimizde maaşlar ve meslekler ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey yorum yazmaktır. Bizi yorumsuz bırakmayın.

Vaiz Maaşı 2018

Her ne kadar bu yazıyı 2017 yılında kaleme alıyor olsak da maaş güncellemesi geldikçe buradan sizinle paylaşacağız. 2017 yılı için hizmete yeni başlamış vaiz 2.615 TL maaş almaktadır. Tabi ki bu maaş içerisinde aile ve çocuk yardımı gibi yardımlar bulunmamaktadır.

İmam Maaşı

İmam ve vaiz arasında bulunan maaş farkına biraz sonra değineceğiz. Daha öncesinde yine 2017 yılı işe yeni başlamış aile ve çocuk yardımı almayan bir imam maaşını yazarak başlayalım istedik. Bu özelliklere sahip bir imamın maaşı 2.755 TL dir.

İmam ve Vaiz Maaş Farkı

Çalışılan yıla ve alınan dereceye bağlı olarak değişmektedir. Yine bu sene için konuşacak olursak yeni işe başlamış çalışanlarda 140, 1. derece için 420 TL ye kadar fark olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir