Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

İnşaat Teknikeri Maaşları

Bilgisayar teknikerinden sonra en çok sorulan soru olan inşaat teknikeri konu başlığına değinmeyi başlayalım. Öncelikle inşaat teknikeri kimdir kime inşaat teknikeri denir? Gibi soruları cevaplayalım isterseniz: Üniversitelerin inşaat teknikerliği yada inşaat teknolojisi bölümünden (önlisans) mezun olan kişilere inşaat teknikeri denilmektedir. İnşaat teknikerleri mezun oldukları bölümlere ve  çalışma şartlarına bağlı olarak 1.600 TL – 2.000 TL arasında maaş almaktadır.

İnşaat konusunda genel bilgilere sahip olan teknikerler, betonarme ve yapı tekniği ile ilgili eğitimler almaktadır. Saha da görev aldıkları zaman içerisinde de inşaat teknikerleri bu bilgiler ışığında inşaat mühendisine yardımcı olurlar. Genel olarak koordinasyonu sağlamak, işçi vardiyalarını ayarlamak, gerekli çizimleri yapmak ve bu çizimlere göre hareket etmek gibi bir takım görevleri bulunmaktadır.

Nasıl İnşaat Teknikeri Olunur

Üniversitelerin inşaat teknolojisi yada inşaat teknikerliği bölümünden mezun olduktan sonra inşaat teknikeri olmaya hak kazanırlar. Son zamanlarda iş bulma imkanının arttığı ülkemizde çalışma şartlarına, ile, mezuniyet durumuna ve deneyime bağlı olarak inşaat teknikerlerinin iş bulma imkanı daha da artmaktadır.

İnşaat Teknikeri Maaşları 2018

Her ne kadar asgari ücret ile işe başladıklarını söylesek de iş imkanlarının artması ve deneyime bağlı olarak 2018 yılı için ortalama bir rakam vermenin de mümkün olduğunu belirtebiliriz. Özellikle 2018 yılı için ortalama olarak 3.000 TL gibi bir rakamdan bahsedilebilir. Bu da teknikerlerin mevcut çalışma şekilleri ve deneyimlerine bağlı olarak kazandıkları bir rakamdır.

İnşaat Teknikeri Memur Maaşları

Memur olunması durumunda 3.000 TL civarında bir maaş alınması mümkün olmaktadır. Çalışılan pozisyona, bulunduğunuz şehre yada aile yardımı alınıp alınmamasına göre inşaat teknikeri memur maaşlarının değiştiğini de söylemek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir