Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kadroya Geçen Taşeronun Maaşı Ne Kadar Olacak

Son zamanlarda çok sık sorulan bir soru haline geldi. Taşeron işçi maaşlarında değişiklik olacak mı? Sosyal hakları değişecek mi? Aynı zamanda buna bağlı olarak konumlarında bir iyileştirme yapılacak mı gibi soruların cevapları çok sık arananlar arasında yerini aldı. Sizin için taşeron işçi maaşları ve sosyal hakları hakkında derinlemesine bir araştırma yaptık.

Taşeron İşçi Maaşları Ne Kadar Olacak

Bir anda gelen müjde ile birlikte pek çok soruda sorulur oldu. Yakın bir tarihte taşeron maaşlarının ne olacağı yada yükselip yükselmeyeceği sık sorulan bir soru haline geldi. Genel olarak ülkemizde çalışan taşeron işçilerin büyük bir çoğunluğunun maaşlarının asgari ücretin katları şeklinde yer aldığını biliyoruz. Araştırmalara bakılacak olursa taşeron işçiler çoğunlukla 1.500 – 2.500 TL arasında bir maaş alıyor. Son yapılan düzenleme ile birlikte pek çok hakka sahip oldukları için mevcut maaşlarında bir iyileştirme yapılmayacağı da öngörülüyor.

Taşeron Maaşlarında İyileştirme

Yapılacaklara bakılırsa şu an için taşeron maaşlarında kadroya giriş yaptıktan sonra bir iyileştirmenin yer almadığını söyleyebiliriz. Tabi ki asgari ücret güncellenmesi ile birlikte yeni yılda maaşlarda artış olacaktır. Bazı kadrolar ile ilgili belirsizliğinde devam ettiğini söylemek mümkün olmaktadır. Bazı şikayetlere ve mesajlara bakılacak olursa pek çok taşeron çalışanın maaşını geç ve eksik alması gibi şikayetleri olduğunu daha önce de dile getirmiştik. Aslına bakılırsa bu durumun önüne geçilecek çok ciddi ve önemli bir adım olduğunu da belirtmek fayda var.

Taşeronda Çalışan Mühendisler Ne Olacak

Pek çok farklı meslek grubu taşeron işçi kadrosunda görevlendirilmekteydi. Örneğin hastahanelerde çalışan mühendis, diyetisyen, memur gibi kadrolara da taşeronda işçi olarak yer verildiğini biliyoruz. Bunların maaşları da o durumlarına ve anlaşmalarına bağlı olarak güncel tutulmuş ve ona göre bir rakam belirlenmişti. Hal böyle olunca taşeronda çalışan mühendis ve mimar gibi meslek kadrolarının da aynı şekilde maaşları sabit kalarak kadroya geçirileceği biliniyor. Bu durum pek çok anlamda olumlu olarak yorumlanmaktadır. Zaman içerisinde bu durumun daha mantıklı bir okunması yapılabilir. Şu an için buna ek bir durum oluşmadığını da belirtmekte fayda var.

Taşeron Kadroya Geçerse Maaşı Ne Kadar Olur

Konuyu çok fazla uzatmadan toparlayacak olursak, taşeronda çalışan işçilerin maaşlarının ne kadar olacağı konusunda şu an için bir net cevap sunmak mümkün değil gibi görünse de aslına bakılırsa üç aşağı beş yukarı rakamların netlik gösterdiğini de belirtmekte fayda var. Şu ana kadar alınan maaşlarınızı süre kaybı yaşamaksızın devlet güvencesinde çekeceğiniz şekilde kadroya geçecek aynı şekilde mevcut sosyal haklarınızdan da yararlanmaya devam edeceksiniz. Bu özelliği son derece büyük bir artıyı da bünyesinde barındırdığını da belirtmiş olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir