Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kamyon Şoförü Maaşları 2018

Bir önceki yazımızda tır şoförü maaşlarını yazmıştık.  Bugün kamyon şoförü maaşları hakkında detaylı bilgiye yer vermek istedik. Öncelikle kamyon şoförü olmak için SRC belgesi almak gerektiğini yazalım. Bu belge ve kamyon ve tır şoförü olmak için gerekli olan seçenekleri detaylı bir yazı ile kaleme alacağız.

Kamyon Şoförleri Ne Kadar Maaş Alıyor

Kamyon şoförleri de uzun yola çalışmaları durumunda harcırah alırlar. Bunun dışında çalışılan firmaya ve yapılan işe göre 2.500 TL ile 3.500 TL arasında bir para alırlar. Yemek ücreti, sigara parası ve diğer giderlerini karşılaması için harcırah almaktadırlar. Bu durum kişinin kamyona sahip olması durumunda daha da artabilmektedir. Kamyon sahibi olması durumun bu rakamların 7.000 TL ile 8.000 TL rakamlara ulaşması mümkün olmaktadır. Tabi ki yakıt giderleri, işin olup olmaması gibi durumlarda bu rakamların değiştiğini de söyleyebiliriz.

Dsi Kamyon Şoförü Maaşı

Devlette ise durum biraz farklı olmaktadır. 2017 yılı için işe yeni başlayan bir kamyon şoförünün 2.500 TL maaş ile çalıştığını söyleyebiliriz. Bu durum aile yardımı ve diğer giderlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Tabi ki dsi ve diğer devlet kurumlarında da 2018 yılı ile bu rakamların artış gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Çöp Kamyonu Şöförü Maaşları

Başka bir çalışma alanı da tabi ki belediyeler ve diğer taşeron firmalardır. Bu firmalar çoğunlukla çöp kamyonu gibi günü birlik çalışan personele sahip oldukları için sabit maaş ve yemek ücreti ile çalışmanızı sağlamaktadır. Genellikle belediyeden belediyeye veya firmaya göre farklılık gösterdiği için bu çalışanların maaşlarının 2.000 – 3.000 TL arasında bir rakama çalıştıklarını söylemek mümkün olmaktadır.

Kısa bir süre içerisinde kamyon ve tır şoförü nasıl olunur? Hangi belgelere sahip olmak gerekmektedir. Konu başlıklarının cevaplarını arayacağız. Farklı bir mesleğin maaş ve çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yorum yazmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir