Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Kaynakçı Maaşı Ne Kadar

Daha önce de belirttiğimiz gibi bazı iş kollarında maaşlara ulaşmanın bir hayli zor olduğunu söylemek istiyoruz. Pek çok meslek hakkında detaylı bilgiye son derece rahat bir şekilde ulaşma imkanınız bulunurken bazı mesleklerde bu durumun bu kadar kolay olmadığını da belirtmek gerekiyor. Kaynakçılarında bunlar arasında önemli bir sırada yer aldığını belirtmeliyim. Çünkü internette bu konu hakkında bilginin yok denecek kadar az olduğunu da söylemek gerekiyor.

Kaynakçı Maaşları

Yapılan işin alınan maaşı doğrudan etkilediği mesleklerde kaynakçılarında önemli bir sıralamada yer aldığını belirtmek gerekiyor. Ortalama olarak işe yeni başlayan bir elemanın asgari ücret civarında maaş aldığını düşünecek olursak usta maaşlarının 3.000 TLden başlayarak yapılan işe göre arttığını söyleyebiliriz. Çoğunlukla metal atölyelerinde, plastik doğramada, sanayi bölgelerinde yada inşaatlarda rahatlıkla iş bulabilen kaynakçı maaşları günlük yevmiye şeklinde de iş imkanı bulunabiliyormuş.

Gazaltı Kaynak Ustası Maaşları

Bazı iş kollarında olduğu gibi kaynak ustaları içinde alınan maaşı doğrudan etkileyen bir diğer hususun zorluk olduğunu da belirtmek gerekiyor. Argon ve gaz altı gibi durumlar meydana geldiğinde de alınan maaşın artacağını belirtmek son derece önemli oluyor. Son zamanlarda bu durum maaşın aynı şekilde 3.000 – 3.500 TL bandından başlayarak artış gösterdiğini söylersek yanlış olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir