Maaş Sorgulama

Hangi Meslek Ne Kadar Maaş Alıyor

Lojistik Ne İş Yapar? Lojistik Maaşları 2017

Lojistik Ne İş Yapar? Lojistik Maaşları 2017

Lojistik geniş kapsamlı olan iş seçeneklerinden biridir. Ham maddenin başlangıç aşamasında üreticiye ulaşması ve daha sonrasında tüketiciye ulaşması ve yeniden tüketiciden geri dönüşüm elde edilmesi gibi geniş bir kapsamı kaplayan hizmet alanıdır. Lojistik sektörü özellikle yalnızca nakliye ve fiziksel dağıtım aşamaları ile günümüzde ön planda tutulsa da yalnızca bununla sınırlı değildir.
Nakliye ve fiziksel dağıtım işi bu alanın yalnızca bir parçası olarak uygulansa da oldukça kapsamlı bir sektördür. Bunun yanı sıra nakliye, fiziksel dağıtım, depolama, gümrükleme, stok yönetimi, ambalajlama gibi farklı iş kollarını da içerisinde barındırarak bu şekilde yapılan talepleri karşılayacak şekilde hizmet veren bir iş sektörüdür. Bu nedenle her alanda yapılan çalışmalar ile geniş hizmet alanında çalışma yapılmaktadır.

Lojistik Ne İşe Yarar?

Lojistik sektörünün temelinde programlama ve organize etmek yer almaktadır. Teknolojiden faydalanılarak yapılan çalışmalar sayesinde bu sektör iş hayatınızın veya güncel hayatınızın daha kolay hale gelmesi noktasında tercih edilecek çalışmaların yapıldığı bir alandır. Bir malın veya hizmetin üretilmesi için ham madde aşamasında üretim için organize edilmesi ile başlar. Ham maddenin tedarik edilmesi için plan yapılmasını ve fabrikaya ulaşması için taşıma işlemlerinin yapılması gerekir.
Fabrikaya ulaşan ham maddenin işlenmesi ve tüketicinin kullanımı için hazır duruma getirilmesinin ardından tüketiciye ulaştırılması aşamalarını da kapsar. Bütün çalışmaların belli bir programlama ve organizasyon içerisinde yapılmasını sağlar. Daha sonrasında tüketiciye ulaştırma ve tüketiciden geri dönüş alma aşamalarını da kapsamaktadır. İş akışının nasıl daha kolay hale getirileceğinin bulunması için planlı bir şekilde çalışmaların yapılmasını sağlar.

Lojistik Alanında Yapılan Çalışmaların Önemi

Lojistik özellikle günümüzde her alanda yapılacak olan üretim ve dağıtım aşamaları için önemlidir. Hizmet alanında üretimden tüketiciye ulaşana ve geri dönüş alınana kadar her aşamada organize ve programlı bir şekilde çalışmaların yapılması noktasında etkili olduğundan önemli bir yere sahiptir.
Özellikle nasıl daha iyi hizmet verilir sorusunun cevabını bulmak isteyenler için çalışma alanında yapılacak olan planlı ve programlı çalışmaların bütününü kapsayan lojistik hizmeti konusunda bilgi sahibi olunması gerekir. Dağıtım aşamasını planlamak ve bu şekilde tüketiciye daha etkili şekilde ulaşım sağlamak amacı ile kullanılmaktadır.

Lojistik Alanında Yapılan Çalışmalar

Geniş hizmet alanına sahip olan lojistik alanında yapılacak olan planlı ve programlı çalışmalar sayesinde hizmet alanlarında daha kaliteli sonuçların elde edilmesi sağlanmış olunur. Lojistik sektöründe yapılan çalışmalar sayesinde ürünlerin ambalajlarının bozulmadan tüketiciye olduğu şekilde ulaşımını sağlamaktır.
Fiziksel dağıtım aşaması bu şekilde işlediği gibi bunun yanı sıra depolama, dağıtım için organize edilmesi gerekir. Ürünlerin zarar görmeden tüketiciye ulaşması noktasında planlı olarak yapılacak çalışmalar sayesinde herhangi bir sorun yaşanmadan istenilen sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır. En önemli olan kısmı da tüketiciye ürünün ulaştırılması için yapılan çalışmaları kapsamaktadır.

2017 Lojistik Maaşları Ne Kadardır?

Lojistik sektöründe çalışanların çalıştığı departmana göre maaşları değişmektedir. Bu nedenle her departman için farklı miktarlarda ödenen maaşlar konusunda bilgi almak isteyenler aşağıda yer alan detayları inceleyebilirler. Çalıştıkları alanlara ve iş konumlarına göre belirlenmiş olan maaş seçenekleri şu şekildedir;

  • İşe yeni başlamış olanların aylık maaşları: asgari ücret olarak verilir.
  • Üretim planlama mühendisi maaşı: ortalama olarak 2430 TL olarak verilir.
  • Fabrika planlama müdür maaşı: 5700 TL ortalama olarak belirlenmiştir.
  • İnsan kaynakları uzmanı maaşı: 2307 TL ortalama maaştır.
  • Kalite mühendisi maaşı: ortalama olarak 3681 TL olarak belirlenmiştir.
  • Operasyon planlama uzmanı maaşı: ortala olarak 2000 TL almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir